Belgia staz

Relacja naszego studenta Ekonomii, który wygrał staż w biurze poselskim Pana Janusza Lewandowskiego

Relacja naszego studenta Ekonomii Karola Pawłowskiego, który wygrał staż w biurze poselskim Pana Janusza Lewandowskiego.

Belgia staz
Swój staż w Parlamencie Europejskim zacząłem w dniu 28.08.2017 r. roku jako pracownik administracyjny. 
Starałem się i staram by wiedza zdobyta w trakcie studiów w Powiślańskiej Szkole wyższej w Kwidzynie procentowała i przynosiła pozytywne efekty w mojej pracy w biurze poselskim Pana Janusza Lewandowskiego.

Do moich codziennych obowiązków w biurze należą:

– Sporządzanie dokumentów z danymi do wglądu;
– Przygotowywanie dokumentów z danymi statystycznymi;
– Przegląd prasy;

Do zadań, które pojawiają się na mojej drodze, ale nie są częścią codziennej rutyny należą m.in. uczestnictwo w posiedzeniach komisji i spisywanie ważnych uwag w stosunku do aktualnie omawianego problemu, pomoc przy organizowaniu wszelkiego rodzaju eventów, przygotowywanie wszelkich materiałów potrzebnych dla prasy, bookowanie wycieczek i wizyt w przeróżnych obiektach turystycznych, organizowanych przez Asystentów i pracowników Parlamentu Europejskiego.

Do dotychczasowych efektów stażu mogę zaliczyć znaczną poprawę w posługiwaniu się językiem angielskim, usprawnienie pracy z komputerem, poszerzenie horyzontów w zakresie organizacji pracy, powiększenie wiedzy o innych kulturach.

Jestem świadomy że tworzę tutaj pewien wizerunek szkoły i dlatego sumiennie wykonuję każde powierzone mi zadanie mimo wszystkich przeciwności losu jakie mogą mnie spotkać. Staż tutaj to doskonała okazja na poznanie ciekawych osób i poszerzenie kulturalnych jak i biznesowych horyzontów.

Karol Pawłowski

To już półmetek pobytu Karola w Brukseli. Życzymy mu powodzenia!