W dniach 25 – 26 maja 2018 r. Samorząd Studencki Powiślańskiej Szkoły Wyższej zorganizował Juwenalia

W dniach 25 – 26 maja 2018 r. Samorząd Studencki Powiślańskiej Szkoły Wyższej zorganizował Juwenalia PSW.

W pierwszym dniu tradycyjnie zmierzyły się drużyny sportowe, które rywalizowały w Turnieju College Cup o Puchar Rektora PSW w piłce siatkowej i w piłce nożnej.  Turnieje odbywały się na stadionie miejskim w Kwidzynie. Inaczej niż w zeszłym roku, turnieje odbywały się w pełnym słońcu.

Puchar Rektora PSW otrzymała drużyna PSW. Drugie miejsce dla drużyny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna o nazwie Bailando.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w siatkówkę został nasz student Ekonomii Kamil Łapacz.

Nie zabrakło emocji również w turnieju piłki nożnej. Mecze rozgrywane były na Orliku przy
ul. Topolowej obok stadionu. Po zaciętej walce Puchar zdobyła drużyna USAR, drugie miejsce zajęła drużyna Bezpieczeństwo Publiczne, a trzecie drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcin Grzona.

Wszystkie nagrody i wyróżnienia zostały wręczone dzień później przed Uczelnią.

Drugi dzień Juwenaliów odbył się przed uczelnią. Studenci rozpalili grilla i częstowali kiełbaskami, chlebem ze smalcem oraz ogórkami. Dla studentów oraz mieszkańców Kwidzyna zorganizowano pomiar cukru we krwi oraz ciśnienia, które pod bacznym okiem mgr Piotra Janiewicza wykonywały studentki Pielęgniarstwa. W tym czasie grillowanie umilały zespoły rockowe, m.in. zespół Staruhy oraz M&M Live musik Magda i Mikołaj.

Dzień studentów w tym roku zbiegł się z IX Kwidzyńskim Biegiem Papiernika organizowanym przez International Paper Kwidzyn Sp. z o.o. Powiślańska Szkoła Wyższa co rok występuje w roku współorganizatora biegu. Po raz pierwszy w historii bieg przebiegał po ulicach Kwidzyna. Studenci zostali podzieleni na dwie ekipy. Pierwsza obstawiała trasę biegu tak, aby każdy zawodnik bezpiecznie dobiegł do mety. Druga ekipa utworzyła punkt nawadniania. Studenci sprawnie wydawali wodę biegaczom, którzy byli spragnieni nie tylko z powodu biegu, ale także bardzo wysokiej temperatury powietrza.

O godz. 15.00 Burmistrz Miasta Kwidzyn Pan Andrzej Krzysztofiak przekazał klucz do bram miasta studentom PSW. Klucz odebrała Przewodnicząca Samorządu Studenckiego Barbara Budrewicz, studentka trzeciego roku Pielęgniarstwa. Zostały także wręczone zagrody rzeczowe dla laureatów konkursu plastycznego dla dzieci i fotograficznego dla młodzieży „Kwidzyn Moje Miasto” oraz dla wygranych w Turnieju College Cup rozstrzygniętym dzień wcześniej.

Studenci przygotowali także pokaz ratownictwa medycznego. W tym roku omówiono przypadek zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Ratownicy szczegółowo opowiadali o niesionej pomocy i o procedurach które należy wykonać, aby sprawnie nieść pomoc ofiarom wypadków. 

O godz. 19.00 rozpoczęła się impreza integracyjna w Clubie Schron, gdzie studenci bawili się do białego rana.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych Juwenaliów oraz firmom wspierającym Samorząd Studencki PSW.