MUKOwaleczni dzieciom

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka zapraszamy do włączenia się w akcję – MUKOwaleczni Dzieciom!

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka zapraszamy do włączenia się w akcję – MUKOwaleczni Dzieciom!

Akacja!

Akcja ma na celu przygotowanie paczek na Dzień Dziecka dla Podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, aby uczynić ich Dzień Dziecka radośniejszym.

Wielu z nich, z uwagi na wysokie koszty leczenia i rehabilitacji, które są priorytetem w budżecie rodziny, prowadzi bardzo skromne, wręcz ubogie życie i wszelkie wsparcie będzie dla nich wielką radością.

Mukowiscydoza…

Mukowiscydoza jest nieuleczalną, genetyczną chorobą, która wyniszcza organy wewnętrzne, zwłaszcza płuca i układ pokarmowy. Leczenie polega na nieustannej fizjoterapii pomagającej usunąć zalegający w organizmie śluz.

Życie chorych, to codzienne wielogodzinne inhalacje, czasochłonna rehabilitacja oddechowa, przyjmowanie dużej ilości bardzo drogich leków i wielokrotne hospitalizacje w ciągu roku,  a ostatecznie przedwczesna śmierć.

Mukowiscydoza uwarunkowuje całkowicie życie chorego oraz jego najbliższego otoczenia, nie tylko poprzez konieczność stałej opieki i fizjoterapii ale także ogromne koszty leczenia, które dają szanse na poprawę jakości i wydłużenie życia.

Przygotowane paczki można dostarczyć lub przesłać na adres:

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oddział w Gdańsku ul. Polanki 119, budynek nr 5, 80-308 Gdańsk do 18 maja br.

Zachęcamy również do stworzenia Motylich Ogrodów! “Motyli ogród” to strefa roślin wabiących motyle, która jest dla nich naturalną stołówką, schronieniem oraz oazą w przestrzeni miejskiej.

Symbol motylich skrzydeł towarzyszy chorym na mukowiscydozę od dawna. Dwa skrzydła motyla to dwa płuca chorych dzieci.

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą każdego dnia pragnienie czynić wszystko, by te płuca, obciążone i zapchane zalegającym śluzem, który uniemożliwia normalne oddychanie i funkcjonowanie, z każdym dniem mogły stawać się lżejsze i lepiej funkcjonujące.

Więcej o Motylich ogrodach:

{youtube}https://youtu.be/ergFvd1htHs{/youtube}

MUKOwaleczni dzieciom