Szkoa na medal 1

15.12.2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego Szkoła na Medal. PSW zdobyła I miejsce w powiecie kwidzyńskim

W sobotę 15 grudnia w Teatrze Wybrzeże odbyło się uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego Nauczyciel na Medal i Szkoła na Medal.

Powiślańska Szkoła Wyższa zdobyła I miejsce w powiecie kwidzyńskim. Nagrodę w imieniu uczelni odebrały Renata Kopecka i Aleksandra Truty, studentki Ekonomii.

To forma podziękowania za to, co Państwo robią, za ten trud włożony w nauczanie, ale też wychowanie młodzieży. Myślę, że ten czas jest dla Państwa szczególny ale też niezwykle trudny, stresujący. Mam tu na myśli naprędce wprowadzoną reformę oświaty. I Państwo sobie z tym radzą. – powitał laureatów Mariusz Szmidka, redaktor naczelny “Dziennika Bałtyckiego”.

Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach: dla nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, nauczycieli klas IV-VIII oraz dla tych, którzy uczą młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych. Podobnie jak rok temu, nagrodzone zostały również najlepsze szkoły. Nowością zaś było wyróżnienie dla najlepszego nauczyciela akademickiego woj. pomorskiego.

Medale i dyplomy wręczyli laureatom Józef Sarnowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego, który na gali reprezentował marszałka Mieczysława Struka i redaktor naczelny Mariusz Szmidka.

Szkoa na medal 1

Szkoa na medal 2

Szkoa na medal 3fot. Przemek Świderski

 Źródło: Dziennik Bałtycki