15.11.2013
12

     14 września 2013 odbyło się na terenie PSW dwunaste rozdanie dyplomów tegorocznym absolwentom. Podniosła chwila dla studentów, ich rodzin, promotorów, wykładowców i władz uczelni. Na uroczystość przybyło liczne grono zaproszonych gości m.in. wiceminister Jerzy Kozdroń i senator Leszek Czarnobaj, Jerzy Śnieg – przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego, Jadwiga Piotrowska – pełnomocnik burmistrza ds. oświaty oraz Anna Wonaszek – przewodnicząca Izby Pielęgniarek i Położnych.
3

     Dyplomy licencjackie odebrali studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu i Wydziału Zarządzania. Najlepszych absolwentów uhonorowano okolicznościowymi grawertonami, wręczono również dyplom dla dwutysięcznego absolwenta – Piotra Laskowskiego. Nie obyło się bez wzruszeń, gratulacji i życzeń, a my pytaliśmy osoby dumnie trzymające dyplomy ukończenia studiów: Co ich przyciągnęło, aby studiować w Powiślańskiej Szkole Wyższej? Wiele osób odpowiadało, że przede wszystkim tryb nauczania, który pozwala na studiowanie i pracę zawodową. Bez względu na to, czy mieszkasz w Olszynie, Kwidzynie, Gdańsku czy Bydgoszczy opłaca się studiować w Kwidzynie, bo jest to wygodne. Uczelnia także pomaga w studiowaniu, wychodzi naprzeciw potrzebom uelastyczniając grafik.
4

     Zastanawiam się jak scharakteryzować tegorocznego absolwenta PSW i dochodzę do jednego wniosku, że nie da się tak łatwo wyciągnąć średniej, no może jedynie taką, iż w 75% tegoroczny absolwent jest kobietą i rzeczywiście na sali dominowały Panie. Studiują tu ludzie w różnym wieku, od matury do emerytury, z różnych zakątków świata, bo nie tylko z Polski. Tegoroczni absolwenci mieszkają nawet w Irlandii, czy Finlandii. Podkreślają, iż dzięki otwartości uczelni mogli studiować, zdobyć wiedzę i umiejętności nie odbiegające od kolegów i koleżanek z innych szkół i choć nie było wcale łatwo, to przy odrobinie chęci wszystko jest możliwe.
5

     Dla naszych absolwentów zaczął się nowy okres w życiu, może dzięki dyplomowi PSW zmienią pracę na lepszą, zdobędą tę, o której zawsze marzyli, dostaną podwyżkę, wszystko jest możliwe i tego z całego serca życzymy. Gratulując wszystkim, którzy we wrześniu odebrali dyplomy, żywimy nadzieję, iż może kiedyś będą mogli zdobyć na naszej uczelni także dyplom magistra.
67

A. G.


15.11.2013

Kolejne dyplomy rozdano
1 12 1

     Łezka w oku zakręciła się po raz kolejny, kiedy żegnaliśmy absolwentów PSW, świeżo upieczonych licencjatów Pielęgniarstwa. Co roku mury naszej uczelni opuszczają wykwalifikowane pielęgniarki i pielęgniarze z dyplomem w ręku. Zawsze przepełnieni dumą, trochę smutni, że to już koniec i zawsze bardzo mocno wzruszeni. Mówią często po otrzymaniu dyplomu, że nie było łatwo godzić trudy studiowania, pracy zawodowej i obowiązków rodzinnych, ale na pewno było warto.

3 1

     Tegoroczne rozdanie dyplomów studentom Pielęgniarstwa odbyło się 05.04.2013r. w kwidzyńskim teatrze. Oprócz absolwentów, władz uczelni i promotorów, obecni byli także Anna Wonaszek – Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych, Pan Jerzy Śnieg – Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego, Pan Józef Pomykacz – Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta oraz Pan Paweł Chodyniak – Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Prabutach.

4 1

     Podczas uroczystości wręczono dyplomy 59 absolwentom Pielęgniarstwa I stopnia i Pielęgniarstwa Pomostowego. Po raz pierwszy w historii Powiślańskiej Szkoły Wyższej dokonano uroczystego „czepkowania” absolwentów studiów I stopnia Pielęgniarstwa. Oprócz „czepkowania”, 25 studentów tego kierunku złożyło również uroczystą przysięgę pielęgniarską. W czasie uroczystości wręczono także nagrody za wybitne wyniki w nauce, najlepszymi okazały się tym razem wyłącznie studentki: Beata Sikorska – Mandziak, Dorota Abramowska, Barbara Markowska, oraz Dorota Maciejewska.
5 1

     Rozdanie dyplomów zakończył Rektor naszej uczelni prof. dr hab. Stefan Angielski, który w ciepłych słowach pogratulował wszystkim studentom oraz zebranym gościom, a także życzył samych sukcesów świeżo upieczonym pielęgniarkom i pielęgniarzom.
6 1

     Kolejne rozdanie dyplomów za nami. Po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w tej szczególnej chwili wszystkich tych, którzy zaufali naszej uczelni. Jest to dla nas powód do ogromnej satysfakcji i radości. To także kolejny dowód, że zainteresowanie kierunkami Wydziału Nauk o Zdrowiu w PSW nie słabnie, wręcz przeciwnie, przyciąga coraz większe rzesze zainteresowanych.
7 1

A. G