13 stycznia 2019 r. odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy pod hasłem “Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha”. W zbieraniu pieniędzy po raz kolejny uczestniczyła Powiślańska Szkoła Wyższa. Studenci, wykładowcy oraz pracownicy PSW wrzucali pieniądze do puszki stacjonarnej, którą udostępnił kwidzyński sztab WOŚP.

W hali, przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie PSW zorganizowała stoisko, gdzie za drobne datki mieszkańcy Kwidzyna mogli zmierzyć cieśnienie lub cukier we krwi. Badania były wykonywane przez studentów pielęgniarstwa, którzy nierzadko już pracują w szpitalach jako ratownicy medyczni. Studenci zachęcali dorosłych do badań, a na najmłodszych czekały pogadanki na temat budowy człowieka.

Chcielibyśmy podziękować studentom PSW za udział w akcji, Pani Przewodniczącej kwidzyńskiemu Sztabu WOŚP Lidii Dyksa za wsparcie i pomoc oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznej zbiórki.

Widzimy się za rok!