W poniedziałek rozpoczął się tydzień międzynarodowy, na którym gościmy wykładowców i pracowników z osiemnastu uniwersytetów

20.05.2019 r. rozpoczął się tydzień międzynarodowy, na którym gościmy wykładowców i pracowników z osiemnastu uniwersytetów współpracujących z PSW w ramach programu Erasmus+. Napięty harmonogram spotkań i szkoleń daje możliwość wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk. W pierwszym dniu po zapoznaniu się wszystkich uczestników mieliśmy okazję wysłuchać przemowy otwierającej, którą wygłosiła Pani Prorektor ds. rozwoju i Współpracy dr Katarzyna Strzała – Osuch, która pełni również funkcję Koordynatora programu Erasmus+ na naszej uczelni. Zagraniczni goście docenili również prezencję Welcome to Poland, z której mogli dowiedzieć się trochę więcej o naszej ojczyźnie. Sama uczelnia również została zaprezentowana przez Panią Kierownik Działu Promocji i Rekrutacji mgr Martę Czermińską.

Po południu odbyło się spotkanie w Rodzinne Ogrodach Działkowych im. gen. Wł. Sikorskiego w Kwidzynie, gdzie nasi goście mogli spróbować ulepić pierogi. Jesteśmy mile zaskoczenia, ponieważ udało im się to bardzo dobrze. Uczestnicy International Week mogli spróbować pysznych wyrobów Pań z ROD, które przygotowały pierogi ruskie, z kapustą i grzybami oraz warzywne leczo. Spotkanie sprzyjało integracji uczestników z pracownikami i wykładowcami PSW.