na koronawirusa dla studentów kierunków medycznych
Szanowni Państwo,

Zgodnie z informacją Departamentu Pielęgniarek i Położnych Ministerstwa Zdrowia przekazuję wiadomość, że na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia został opublikowany komunikat w sprawie finansowania testów na koronawirusa dla studentów kierunków medycznych.

Narodowy Fundusz Zdrowia sfinansuje badania na obecność SARS-CoV-2 studentom odbywającym zajęcia praktyczne i praktyki.

Z bezpłatnych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, testów na obecność koronawirusa mogą skorzystaćstudenci kierunków medycznychmiędzy innymi medycyny, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego czy fizjoterapii, którzy w trakcie kształcenia odbywają zajęcia kliniczne w podmiotach leczniczych.

Badanie zagwarantuje studentom większe bezpieczeństwo i pewność, że mając kontakt z pacjentami są zdrowi.

Podaję również link do komunikatu:   https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/testy-na-koronawirusa-dla-studentow-kierunkow-medycznych,7726.html