na studia na kierunku RATOWNICTWO MEDYCZNE

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci i Kandydaci na studia na kierunku RATOWNICTWO MEDYCZNE‼️

Powiślańska Szkoła Wyższa, reagując na różne doniesienia prasowe oraz ustne naszych absolwentów i studentów dotyczące wygaszania kierunku RATOWNICTWO MEDYCZNE na poszczególnych uczelniach, mając na uwadze społeczną odpowiedzialność Uczelni, a także własne etyczne kodeksy postępowania z całą mocą oświadcza i informuje, że nic takiego na naszej Uczelni się nie wydarzy‼️

Zastanawia nas fakt realizacji takiej polityki, zwłaszcza przez uczelnie państwowe, otrzymujące ogromne dotacje na realizację poszczególnych kierunków studiów…. My, jako uczelnia niepubliczna nie otrzymujemy nawet przysłowiowej “złotówki”, a realizacja kierunków medycznych jest bardzo kosztowna – to akurat fakt. W tym kontekście mowa o braku przesłanek ekonomicznych, braku rentowności … w dodatku w tym trudnym dla ratowników medycznych okresie pandemii jest … oceńcie sami ….?