W dniu 5 listopada 2020 r. Powiślańska Szkoła Wyższa miała okazję uczestniczyć…

W dniu 5 listopada 2020 r. Powiślańska Szkoła Wyższa miała okazję uczestniczyć w Webinarium pt. Kultura pracy w modelu zdalnym zorganizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która od 20 lat wspiera polską przedsiębiorczość poprzez realizację programów rozwoju gospodarki, wspierających działalność innowacyjną i badawczą małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), rozwój regionalny, wzrost eksportu, rozwój zasobów ludzkich oraz wykorzystywanie nowych technologii w działalności gospodarczej jest również bogatą bazą wiedzy poprzez organizowane kursy i szkolenia on-line.

W jednym z ostatnich takich kursów mieliśmy okazję uczestniczyć, a tematyka w nim poruszona jak najbardziej odzwierciedla obecną sytuację w instytucjach, firmach, podmiotach wywołaną okresem pandemii i skutkach nią związanych, w tym proces organizacji pracy zdalnej.

W trakcie spotkania, na którym nie zabrakło ciekawych ekspertów poruszone zostały kwestie modelowej współpracy w czasie pandemii – gdy praca i nauka odbywają się online, wykorzystywanych narzędzi i technik współpracy by móc się uczyć i pracować jeszcze efektywniej, sprawności fizycznej, psychicznej i intelektualnej. A także….. Aleksandra Berg-Koza kierownik Sekcji Komunikacji i Rozwoju systemu BUR w PARP opowiedziała o tym jak projekt Bazy Usług Rozwojowych zareagował na tą trudną sytuację. Przedstawiła jak wyglądała sytuacja branży szkoleniowej pod koniec ubiegłego roku, co się zmieniło w ostatnim półroczu i w jaki sposób PARP, dzięki środkom z dofinansowania europejskiego może pomóc tej branży w przestawieniu się na usługi zdalne.

Wśród ekspertów podczas webinarium mieliśmy okazję wysłuchać:
▪️Wiktori Przybylskie – Head of Startups, Microsoft, która opowiedziała o pracy korporacyjnego driver’a innowacji – jak odnaleźć się w nowej, onlineowej rzeczywistości;
▪️Tomasza Szymańskiego – CEO, SoftwareMill | Digital Nomads, który wskazał jak zbudować firmę, która pracując w modelu 100% online nieustannie dostarcza wartość swoim klientom;
▪️Joanny Ostafin – Lean UX Strategist & Co-founder, Project, która określiła jak budować innowacje w modelu zdalnym z wykorzystaniem narzędzi budujących efektywność;
▪️Ewę Stelmasiak – CEO, The Wellness Institute, która podpowiedziała co robić, aby sprawność fizyczna, psychiczna i intelektualna nie ucierpiała na przymusowym lock-downie w modelu home-office;
▪️Monikę Wycykał – Założycielka, Rock And Law, która naświetliła jak nie zgubić się (oraz swojego innowacyjnego potencjału!) w gąszczu prawnych regulacji.