Ratownicy Medyczni, studiujący Pielęgniarstwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Powiślańskiej Szkole Wyższej w dniu 9 grudnia 2016 r. odwiedzili Szkołę Podstawową Nr 6 im. dra Władysław Gębika w Kwidzynie. Spotkania odbyły się w ramach szkolnej akcji: „ I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem – umiejąc ratować komuś życie”.

W czasie dwugodzinnych zajęć z ratownikami, uczniowie mogli dowiedzieć się o I Pomocy Przedmedycznej. Po raz kolejny przećwiczyć pozycję bezpieczną, wykonać sztuczne oddychanie, masaż serca czy chociażby prawidłowo wezwać karetkę do osoby poszkodowanej.

Z podobnych zajęć w tym czasie korzystali również nauczyciele. Wszyscy podkreślali fachowość osób, które przekazywały wiedzę z tego zakresu.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 6, nauczyciele i uczniowie dziękują naszym studentom za niesamowite zajęcia oraz czekają na nas za rok.