Delegacja PSW z partnerską wizytą na litewskiej uczelni, gdzie omówiała wspólny projekt oraz uczestniczyła w wykładach ze studentami

W ostatnim czasie delegacja Powiślańskiej Szkoły Wyższej, czyli dr Beata Pawłowska, Prodziekan Wydziału Nauk Ekonomiczno-Społecznych i Wydziału Nauk o Zdrowiu, mgr Daniel Osuch, Koordynator projektu, mgr Anna Andrałojć, Specjalista ds projektów międzynarodowych oraz dr Katarzyna Strzała-Osuch, Prorektor ds Rozwoju i Współpracy gościła w Poniewieżu, a dokładnie w naszej uczelni partnerskiej Parnevyz Collegija.
Tematem dyskusji był przede wszystkim pomysł na wspólny projekt “Bałtycka Akademia Medycyny Naturalnej”, dotyczący wykorzystania w naukach o zdrowiu rodzimych, lokalnych czy regionalnych specyfików z ziół, produktów naturalnych czy też przepisów “od babci”.  Jedyne w swoim rodzaju kompendium wiedzy, jakie byłoby produktem tego projektu mogłoby posłużyć wielu naszym absolwentom, zarówno po stronie polskiej – Powiślańskiej Szkoły Wyższej, jak i litewskiej – Parnevyz Collegija, jako początek własnego innowacyjnego biznesu, twierdzi dr Katarzyna Strzała-Osuch.
Oczywiście zaaranżowano także wykłady dla studentów, gdzie przeważały tematy ekonomiczne, fundraising, zarządzanie jakością i inwestycje. Wizyta była bardzo udana, wierzę w to, iż w niedługim czasie przyniesie wymierne efekty dla obu naszych uczelni, podsumowuje dr Katarzyna Strzała – Osuch.