Szanowni Państwo,
w związku z faktem, iż Powiślańska Szkoła Wyższa dotychczas posiadała ponad 20 czynnych umów z Federacją Rosyjską oraz 6 z Białorusią trochę nam zajęło zamrożenie ich realizacji. Dzisiaj, przyłączając się do większości społecznie odpowiedzialnych firm i instytucji możemy powiedzieć z 100% pewnością i szczerością, iż współpraca zagraniczna Powiślańskiej Szkoły Wyższej z agresorem i państwem wspierającym agresję przestała funkcjonować. Musimy powiedzieć głośno, iż partnerzy nasi – Uniwersytety i ich Władze przyjęły z pokorą decyzję naszej Uczelni.

Dodamy refleksyjnie, iż mamy sygnały, że nie wszystkie rosyjskie czy białoruskie środowiska akademickie popierają obecny stan rzeczy, nie wszyscy ludzie, w tym nauczyciele akademiccy, pracownicy Uczelni oraz studenci. “Nie wszyscy Niemcy byli faszystami czy nazistami, mówi dr Katarzyna Strzała-Osuch, prof. PSW, warto o tym pamiętać, aby nie generalizować w obecnej sytuacji i aby oddać hołd tym ludziom, którzy mimo opresji, sankcji, groźby więzienia swoimi czynami i zachowaniem aktywnie przeciwstawiają się działaniom wojennym”.