Szanowni Państwo, Drodzy Studenci ?
chcielibyśmy poinformować, że laureatką Queen Silvia Nursing Award 2022 została p. Dominika Rachwał – pielęgniarka Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, studentka studiów pielęgniarskich II stopnia Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
Zwycięski pomysł laureatki dotyczył stworzenia polisensorycznych paneli z różnymi fakturami, kolorami oraz elementami przypominającymi o funkcjonowaniu w życiu codziennym, np. klawisze telefonu, sztućce, warzywa, owoce, trawa, kalendarz, liczby, litery, różnokształtne figury. Zadaniem poszczególnych modułów będzie aktywizacja pacjentów, redukcja negatywnych emocji, wyciszenie, a także zagospodarowanie wolnego czasu jaki mają pacjenci w szpitalu, poza godzinami realizacji świadczeń zdrowotnych, w tym badań diagnostycznych.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki, że w następnym roku może ktoś z naszej społeczności będzie mógł pochwalić się tym osiągnięciem!
Informujemy, że kolejna edycja konkursu rozpocznie się 1 września 2023, także już teraz osoby studiujące pielęgniarstwo, mogą zastanawiać się nad pomysłami!
Będziemy was informować!