Do Torunia, z niemal każdego kontynentu, przyjechali przedstawiciele nauki, w tym nobliści. Wśród Gości Światowego Kongresu Kopernikańskiego nie zabrakło także przedstawicieli środowiska akademickiego Powiślańskiej – dr Beata Pawłowska, prof. PSW, dr Katarzyna Strzała-Osuch, prof. PSW oraz mgr Daniel Osuch z dumą reprezentowali naszą Uczelnię.
Data kongresu nie jest przypadkowa, 2023 jest rokiem Mikołaja Kopernika, a 19 lutego przypada 550. rocznica urodzin człowieka, który Wstrzymał Słońce, a ruszył Ziemię! ☀️?

Kongres (19 – 21.02) organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk – to promocja nauki polskiej.
550 lat temu urodził się znany na całym świecie polski naukowiec, człowiek wielu talentów, który rozwijał te talenty dla Polski, Europy i świata. Mikołaj Kopernik to człowiek, który badał rzeczywistość na każdej jej płaszczyźnie. Jego wiodącymi obszarami zainteresowań były: astronomia, ekonomia, prawo, medycyna oraz teologia i filozofia. ?