W dniach 19-23 lutego 2024 r. nasza delegacja odwiedziła naszego partnera – Mbarara University of Science and Technology (MUST) w Ugandzie. Wizyta miała na celu wzmocnienie współpracy między instytucjami oraz wymianę doświadczeń w zakresie badań i edukacji. Goście z Polski zostali ciepło przyjęci przez władze MUST i zapoznali się z aktualnymi projektami badawczymi i programami edukacyjnymi oferowanymi przez ugandyjską uczelnię.

W ramach wyjazdu odbyły się warsztaty, wykłady i dyskusje grupowe, podczas których omawiano możliwości realizacji wspólnych projektów badawczych oraz wymiany studentów i wykładowców. Szczególną uwagę poświęcono tematom związanym z innowacjami w nauce i technologii. Nasi pracownicy mieli okazję zapoznać się z codzienną pracą w ugandyjskim środowisku akademickim oraz głównymi obszarami zainteresowań badawczych uczelni.

Podsumowując, wizyta była pełna inspirujących spotkań i otworzyła nowe perspektywy dla obu uczelni. Oczekuje się, że współpraca przyniesie korzyści zarówno polskiej, jak i ugandyjskiej społeczności akademickiej. Była to okazja do zrozumienia praktycznego zastosowania badań uniwersytetu i jego wkładu w rozwój lokalnej społeczności.

Wyjazd został sfinansowany z programu Erasmus+