Delegacja Powiślańskiej Szkoły Wyższej spędziła 5 dni na odkrywaniu i poznawaniu Portalegre! Od najnowocześniejszych obiektów badawczych w Politécnico de Portalegre po innowacyjne inkubatory wspierające biznes i technologię, byliśmy zanurzeni w świecie wiedzy i innowacji. Obserwowanie poświęcenia studentów medycyny w centrum symulacji było naprawdę inspirujące, ponieważ mieliśmy wgląd w przyszłość opieki zdrowotnej.

Nie zapominajmy też o doświadczeniach kulturalnych! Muzeum Tapestry zachwyciło naszych pracowników oszałamiającymi, ręcznie tkanymi dziełami sztuki, prezentującymi bogate dziedzictwo artystyczne regionu. Zwiedzanie lokalnych muzeów dodało głębi naszemu zrozumieniu historii i kultury Portalegre.

Ale to nie wszystko! Nasz zespół został zaproszony na specjalną wycieczkę zorganizowaną przez Politécnico de Portalegre, podczas której odwiedziliśmy fabrykę kawy. Dowiedzieliśmy się o historii tego kultowego napoju i byliśmy świadkami małej plantacji kawy w kontrolowanych warunkach. Portugalia importuje kawę głównie z Brazylii i przetwarza ją tutaj, zanim będzie gotowa do sprzedaży. Na koniec mieliśmy okazję spróbować kawy przygotowanej na różne sposoby przez wykwalifikowanych baristów w multimedialnym centrum kawy Coffee Center.

Przed odlotem udało nam się również rzucić okiem na stolicę i odwiedzić kilka kluczowych zabytków Lizbony. To był niezwykle udany wyjazd, dzięki fantastycznej organizacji i wyjątkowej gościnności naszych gospodarzy. Ponadto mieliśmy przyjemność spędzić czas z kolegami z innych krajów: Litwy, Turcji, Rumunii, Maroka i Bułgarii.

Odbyliśmy wiele wzbogacających rozmów i wymieniliśmy się doświadczeniami, a co najważniejsze, nawiązaliśmy cenne kontakty, które otwierają możliwości przyszłej współpracy i konsultacji.

Wyjazd sfinansowany ze środków Erasmus+