bieg

W ramach obchodów 30-lecia programu Erasmus+, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji organizuje imprezę sportową, czyli Bieg Erasmusa

biegW ramach obchodów 30-lecia programu Erasmus+, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji organizuje imprezę sportową, czyli  Bieg Erasmusa, który odbędzie się 30 września br. w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Do biegowego pojedynku staną 6-osobowe sztafety, które pokonają łączny dystans 30 km (każdy uczestnik ma do pokonania 5 km). Bieg ma charakter charytatywny, drużyny dokonują opłaty startowej na rzecz Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, a dokładnie: realizacji projektu WalkCamp skierowanego do osób po amputacjach.

Wszystkie niezbędne informacje i formularz zgłoszeniowy (osobny dla wolontariuszy) znajdują się na stronie: erasmusplus.org.pl/bieg

Bieg jest otwarty dla wszystkich! Gorąco zachęcamy stypendystów oraz byłych stypendystów: w zawodach przewidziane są również dwie erasmusowe klasyfikacje, właśnie dla obecnych i byłych beneficjentów wszystkich edycji programu. 

Każdy z uczestników otrzyma na mecie pamiątkowy medal i napój izotoniczny od Fundacji Recal, a w pakiecie startowym: m.in. koszulkę techniczną i worek biegowy od MSiT-u. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach oraz klasyfikacji OPEN otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Do biegu zagrzewać będzie zespół Ritmo Bloco, który na koniec zagra wspólnie z zespołem Brass Federacja.

W biegu weźmie również udział sztafeta FRSE! Zachęcamy Państwa do udziału (biegu, kibicowania)!