Już po raz trzeci PSW była partnerem Kwidzyńskiego Biegu Papiernika, którego organizatorem jest International Paper Kwidzyn Sp. z o.o.

Już po raz trzeci Powiślańska Szkoła Wyższa była partnerem Kwidzyńskiego Biegu Papiernika, którego organizatorem jest International Paper Kwidzyn Sp. z o.o., który odbył się 20 maja 2017 r.  Studenci zarówno Wydziału Ekonomiczno – Społecznego, jak i Wydziału Nauk o Zdrowiu byli gotowi do pomocy uczestnikom na trasie biegu. Ich głównym zadaniem było dbanie o bezpieczeństwo biegaczy i ewentualna pierwsza pomoc. Na szczęście mimo upału, który towarzyszył biegaczom nie musieli interweniować w tym roku. Nasi zawodnicy pokazali klasę i uzyskali wyniki:

Dominik Gburczyk – 00:59:51
Marek Ligęza – 01:03:41
Bartłomiej Skocki – 00:50:50

Dziękujemy wszystkim studentom zaangażowanym w Kwidzyński Bieg Papiernika. Byliście nieocenioną pomocą i dzięki Wam organizatorzy byli spokojni o bezpieczeństwo uczestników biegu. A było ich naprawdę sporo. W biegu wystartowało aż 3449 osób z 12 krajów, z których bieg ukończyły 3433 osoby. Najwięcej z nich to mężczyźni do 30 roku życia, jednak jak widać było że nie tylko młodzi uczestniczyli w biegu. Było także dwóch mężczyzn, których przedział wiekowy wynosił 75 – 80 lat oraz jedna kobieta w kategorii wiekowej 70 lat.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!