Absolwent naszej Uczelni Sebastian Jankiewicz został najmłodszym dyrektorem szpitala w Polsce

7 listopada odbył się konkurs na Dyrektora Szpitala w Radziejowie, do którego przystąpiło sześciu kandydatów. Nasz absolwent kierunków Ratownictwo Medyczne i Pielęgniarstwo obejmie stanowisko od 1 grudnia 2019 r. uchwałą Zarządu Powiatu Radziejowskiego.

Nowy dyrektor Sebastian Jankiewicz jest kruszwiczaninem. Urodził się w 1989 roku w szpitalu w Radziejowie i mimo młodego wieku ma już duże doświadczenia zawodowe. Przez dziewięć lat koordynował na wielu szczeblach ratownictwo medyczne.

Był m.in. Koordynatorem Ratownictwa Medycznego Garnizonu Bydgoszcz i Koordynatorem Ratownictwa Medycznego Izby Przyjęć w SPZOZ w Radziejowie, a także pracował jako Koordynator Zespołu Medycznego i Transportu Medycznego w Centrum Medycznym Gizińscy w Bydgoszczy.

Sebastian Jankieiwcz dyrektoremfot. Mirosław Kowalski

Nowy Dyrektor szpitala określa plany na przyszłość:

„Poprawić wizerunek szpitala na rynku medycznym, stworzyć szpital przyjazny pacjentowi oraz personelowi. Zabezpieczyć wymagany personel medyczny szpitala. Skierować swoje działania na zabezpieczenie profesjonalnej opieki medycznej pacjentowi oraz zadbać o komfort i warunki pracy personelu medycznego. W przyszłości stworzyć oddział ortopedyczny, oddział geriatryczny, a także dzienny dom opieki medycznej dla seniorów. Ukończyć modernizację bloku operacyjnego oraz przebudować oddział terapii uzależnień i detoksu. Zmniejszyć wydatki szpitala poprzez mądrą politykę kadrową, finansową oraz zainwestować w odnawialne źródła energii na potrzeby lecznicy” – wymienia Sebastian Jankiewicz.

Źródło:
https://wloclawek.naszemiasto.pl/sebastian-jankiewicz-nowym-dyrektorem-szpitala-w/ar/c1-7442581?fbclid=IwAR2RmTNQzGJazwBqWkG03fKATqTzFGMSj4iNpY07zbSJOmb5XRJKfivVaLE