Szanowni Państwo,

Drodzy Studenci i Wykładowcy,

Powiślańska Szkoła Wyższa, wychodząc naprzeciw potrzebom studentów i wykładowców od lat umożliwia korzystanie z zasobów bibliotecznych w formie elektronicznej – wygodnie z domu / pracy / podczas podróży … po prostu wszędzie, gdzie jest dostęp do internetu.

Dzisiaj prezentujemy kolejną możliwość dla naszych studentów i pracowników – EBSCO Information Services (EBSCO) udostępnił uczelni nową darmową kolekcję e-booków, zawierającą tysiące wysokiej jakości książek elektronicznych w otwartym dostępie (OA) od wiodących wydawnictw uniwersyteckich i naukowych na świecie.

Kolekcja EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection została stworzona we współpracy z wydawnictwami uniwersyteckimi i naukowymi, takimi jak University of Michigan Press, Taylor & Francis oraz Temple University Press, aby zapewnić bibliotekom i użytkownikom końcowym wybór i dostęp do szerokiej gamy możliwych do odkrycia treści, których liczba będzie rosła. Dzięki kolekcji EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection biblioteki uzyskują dostęp do książek elektronicznych OA bez DRM na platformie EBSCO, co zapewni użytkownikom spójność z innymi książkami elektronicznymi w kolekcji biblioteki.

Aktualnie kolekcja zawiera ponad 2,500 książek elektronicznych.

Wszystkie książki w kolekcji EBSCO eBooks™ Open Access Monograph Collection są wolne od DRM. Kolekcja jest dostęna dla użytkowników bezpłatnie na platformie EBSCOhost®, a zawarte w niej eBooki są łatwe do znalezienia za pośrednictwem wyszukiwarki EBSCO Discovery Service.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji w przypadku wszelkich pytań – nasza biblioteka czeka już na Państwa zgłoszenia!