Drodzy czytelnicy – studenci i słuchacze Powiślańska Szkoła Wyższa robiąc kolejny krok w przyszłość udostępnia z początkiem roku akademickiego 2021/2022 możliwość przeglądania księgozbioru Biblioteki Powiślańskiej Szkoły Wyższej poprzez nowoczesny program dla Bibliotek Libra Net.

W celu poprawienia funkcjonalności swoich usług Powiślańska Szkoła Wyższa z początkiem roku akademickiego 2021/2022 uruchamia nowy katalog internetowy Libra NET, dzięki któremu każdy Czytelnik będzie mógł na bieżąco sprawdzać i wyszukiwać interesujące informacje.


Libra Net to dostępny katalog biblioteki Uczelni przeznaczony dla jej Czytelników, uniwersalne narzędzie służące do bardziej intuicyjnego przeszukiwania katalogów, bibliografii i innych zasobów informacyjnych. Wyszukiwarka pozwala na przeszukiwanie całego opisu i daje możliwość zawężania otrzymanych wyników w fasetach: rodzaj dokumentu, autor, temat, wydawca, rok wydania oraz rodzaj bazy. Filtrowanie listy wyników wyszukiwania pozwala szybciej dotrzeć do poszukiwanego woluminu.


Libra NET umożliwia bardzo łatwe wystawianie zbiorów na “zewnątrz” do przeglądania i wypożyczania książek. Czytelnicy otrzymują:


•Intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu).
•Zawężanie listy z wynikami za pomocą doskonale znanego czytelnikom mechanizmu filtrów.
•Możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy).
•Podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia tematyczne.
•Możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.

Ponadto Libra Net:

•Dostępna jest 24h/dobę, 7 dni w tygodniu.
•Katalog biblioteki dostępny jest dla czytelników także na urządzeniach mobilnych.
•Automatycznie kontroluje terminy zwrotów książek.
•Posiada dwie wersje językowe całego programu (polska i angielska).

System Libra NET zapewnia bezpieczeństwo wszystkich danych biblioteki, które gromadzone są na przystosowanym do tego celu serwerze, zgodnie z wymogami najnowszej ustawy o ochronie danych osobowych (RODO). Narzędzie dostosowane jest także do urządzeń mobilnych, czytelnicy mogą komfortowo przeszukiwać zasoby korzystając z telefonów komórkowych oraz tabletów.

Każdy Czytelnik po zalogowaniu będzie miał możliwość dostępu do swojego konta. Prosimy Czytelników, którzy takiego dostępu nie posiadają, aby zgłaszali się do Biblioteki PSW w celu reaktywacji konta w katalogu OPAC.
Libra Net Powiślańskiej Szkoły Wyższej dostępna jest na stronie: https://m6158.lib.mol.pl.