II Wojny Światowej

Jako Uczelnia świadoma społecznie, Powiślańska Szkoła Wyższa jak co roku, pamiętając o naszej wspólnej przeszłości złożyła kwiaty jako hołd dla ofiar i bohaterów II Wojny Światowej. Uczelnię reprezentowała Pani dr Beata Pawłowska, Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich.

W tym roku obchodziliśmy 81. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej – najkrwawszej i najokrutniejszej wojny w dziejach Europy.

Atak sił III Rzeszy na Polskę rozpoczął się 1 września 1939 roku, a działania wojenne zakończyły się w Europie 8 maja 1945 r. Przez cały ten czas, setki tysięcy Polaków walczyło na lądzie, morzu i w powietrzu, o jeden cel – odbudowę wolnego i suwerennego państwa.

– Pamięć o obrońcach Ojczyzny, którzy 1 września 1939 roku rozpoczęli walkę z wrogiem stanowi dziś ważny i coraz powszechniej uświadamiany element narodowej tradycji – mówi Prorektor Uczelni – dr Beata Pawłowska. – Nie wolno nam zapominać o przeszłości. Oddajemy zatem hołd bohaterom i ofiarom, tym, którzy poświęcili życie dla wolnej Polski.