Tym razem w zupełnie innej scenerii Powiślańska Szkoła Wyższa, w dniu 10 października 2020 r. zainaugurowała nowy rok akademicki 2020/2021 w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Podczas uroczystości miał miejsce m.in. akt immatrykulacji. Przyznano nagrody i wyróżnienia Rektora PSW, a także wręczono medale za zasługi na rzecz uczelni.

Na uroczystość przybyli (zachowując wszystkie środki ostrożności) studenci, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z uczelnią.

Medale za zasługi dla uczelni, nagrody i wyróżnienia absolwentom, przyjaciołom i pracownikom PSW – wręczyły Rektor prof. Dr hab. Krystyna Strzała i dr Beata Pawłowska – Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich.

Po wyróżnieniach nadszedł najważniejszy punkt uroczystości – ślubowanie studentów pierwszego roku. Rektor prof. dr hab. Krystyna Strzała oficjalnie otworzyła nowy rok akademicki i podsumowała sobotnią uroczystość. Potem miał miejsce zdalny wykład inauguracyjny nt. „Konstytucja – miecz i tarcza dla obywateli „, który wygłosił Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich RP. Uroczystą akademię zakończył klimatyczny koncert, w wykonaniu Duo Sopot (Elżbieta Rosińska, Anna Sawicka).

{loadposition INAUGURACJA film}