Powiślańska Szkoła Wyższa wzięła udział w konferencji zorganizowanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. oraz “Rzeczpospolitą”…

Powiślańska Szkoła Wyższa wzięła udział w konferencji zorganizowanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. oraz “Rzeczpospolitą”. Motywem przewodnim był temat: Kadry Przyszłości – Kadry dla Przemysłu. Jak może nie wszystkim wiadomo, Polska jest jednym z liderów rozwoju gospodarczego w Europie. Jednakże coraz większy problem zaczyna stanowić brak pracowników, szczególnie tych, którzy posiadają kompetencje poszukiwane w przemyśle. Konferencja dotyczyła zatem problemów dzisiejszych pracodawców – dlaczego tak się dzieje, jak możemy to zmienić? Według danych opublikowanych w ramach Barometru rynku pracy firmy Work Service aż 64,9 proc. polskich firm deklaruje, że niedobór pracowników odbija się na ich działalności, a ponad połowa ogranicza inwestycje lub nie może zawierać nowych kontraktów, ze względu na narastające problemy kadrowe. Agencja Rozwoju Przemysłu od prawie dwóch lat prowadzi program Kadry dla przemysłu w ramach, którego stara się w sposób kompleksowy wspomagać pracodawców na lokalnych rynkach pracy.
Podczas tej konferencji przedstawiciele świata biznesu, nauki oraz instytucji publicznych wspólnie wymieniali doświadczenia i omawiali rozwiązania, mogące stanowić odpowiedź na wyzwanie, jakim jest zapewnienie odpowiednich kadr dla gospodarki Polski.

Jeśli byliby Państwo zainteresowani, do czego bardzo zachęcamy, zapraszamy do obejrzenia nagrania z konferencji pod linkiem poniżej?:
https://www.youtube.com/watch…