Zakończyło się dwudniowe święto studentów! W dniach 16 – 17 czerwca 2017 r. świętowaliśmy kwidzyńskie Juwenalia

Zakończyło się dwudniowe święto studentów! W dniach 16 – 17 czerwca 2017 r. świętowaliśmy kwidzyńskie Juwenalia. W tym roku Juwenalia opiewały w wiele atrakcji zarówno kulturalnych, jak i sportowych.

Pierwszego dnia do rozgrywek o Puchar Rektora PSW zgłosiło się wiele drużyn, które rywalizowały w piłce nożnej oraz w piłce siatkowej. Tak jak w zeszłym roku pogoda nie rozpieszczała uczestników. Chwilami padał rzęsisty deszcz i utrudniał grę szczególnie drużynom piłki siatkowej, gdyż mecze rozgrywane były na piasku, który w miarę upływu czasu zmieniał się z błoto. Pogoda nie odstraszyła jednak zawodników i walka była naprawdę zacięta.

Zwycięskim drużynom oraz poszczególnym zawodnikom , którzy wyróżnili się w trakcie zawodów  zostały wręczone nagrody w drugim dniu Juwenaliów. Zdjęcia i listę zwycięzców prezentujemy w relacji z drugiego dnia Juwenaliów.

Drugi dzień przywitał nas znakomitą pogodą i już od rana studentki Ekonomii zapraszały na smakołyki przygotowywane na grillu. Częstowały także chlebem ze smalcem z pysznymi ogórkami kiszonymi oraz z domowymi wypiekami. Na początek zagrał zespół „Euforia”, który rozgrzał studentów PSW przybyłych przed Uczelnię. Po koncercie Samorząd Studencki zaprosił reprezentacje wszystkich kierunków oraz wykładowców i pracowników PSW na Rambit. Zmagania zespołów rozpoczęły się od gry w kalabmury. Zagadnienia do pokazania okazały się niezwykle trudne, chodź uczestnicy nie poddawali się i zgłaszali co chwilę nowe pomysły na rozwiązanie zagadki. Drugą konkurencją było zrobienie ze współzawodnika mumii. Tym razem tradycyjny bandaż zastąpił papier toaletowy. Konkurencję tą bezapelacyjnie wygrała drużyna pracowników PSW, gdzie Pani Agnieszka Kudełka z biura promocji, współpracy i rekrutacji jedną rolką papieru obwiązała Pana Dziekana Wydziału Nauk Ekonomiczno – Społecznego dr. Michała Makowskiego. Drużyny były coraz bardziej zmotywowane, aby prześcignąć w punktacji swoich wykładowców. Następną konkurencją było liczenie cukierków z podziałem na kształty i odbyła się ona w atmosferze dopingu dla studentów. Ostatnia konkurencja miała na celu przelanie jak największej ilości wody strzykawką z jednego pojemnika do drugiego. Mimo oczekiwań, iż zwycięży drużyna Wydziału Nauk o Zdrowiu najlepsza okazała się drużyna studentów Ekonomii. W punktacji generalnej Rambitu górą była drużyna wykładowców i pracowników PSW.

Gdy emocje już trochę opadły mogliśmy skupić się na obejrzeniu pokazu ratownictwa technicznego straży pożarnej oraz ratownictwa medycznego. Pokaz jak co roku wywołuje wiele emocji, a komentarz pracowników straży pożarnej i ratowników medycznych jest niezwykle pouczający. W tym roku symulacja przedstawiała wypadek z udziałem pieszego. Działania straży pożarnej i ratowników można obejrzeć na poniższych zdjęciach.

Pokaz ratownictwa z wypiekami na twarzy oglądały również dzieci z zespołów tanecznych, które przybyły zaprezentować swoje umiejętności studentom PSW.
Tancerze z grup Masta Kids, Masta Girls oraz Maya Dance Class przygotowali piękny pokaz taneczny. Występ najmłodszych „Kidsiaków” wzruszył niejednego widza. Dzieci oraz młodzież występująca przed Uczelnią wyglądali jak profesjonaliści i widać było, że taniec jest ich prawdziwą pasją. Po występach tanecznych można było potańczyć, jak i również pośpiewać hity zaprezentowane przez M&M Live Music.  

Bardziej rockowe brzmienie zaprezentowały zespoły kierowane przez Pana Marka Depa, które grają przy Kwidzyńskim Centrum Kultury. Piękny głos Pani Magdaleny Rzemek – Urbanowicz podziwiali studenci oraz wykładowcy PSW, którzy powoli przygotowywali się do uroczystości przekazania studentom klucza do bram miasta Kwidzyna od Pana Burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka oraz insygniów rektorskich przez Pana Rektora PSW prof. dr. hab. Stefana Angielskiego.

W przerwie koncertów Pani Prorektor dr Katarzyna Strzała – Osuch wręczyła podziękowania i nagrody dla osób, które od lat angażują się i wspierają PSW. I tak w kategorii Złoty Kalkulator nagrody otrzymali studenci kierunku Ekonomia – Dorota Jankowska, Karolina Kwiatkowska, Paweł Suszyński, Przemysław Rosiak, Estera Figura i Dominik Gburczyk. Z kierunku Pielęgniarstwo nagrodę Strzykawa 2017 otrzymały Aleksandra Paczkowska i Barbara Budrewicz. Za pomoc i wsparcie Samorządu Studenckiego nagrodę Brain Master 2017 otrzymały pracownice biura promocji, rekrutacji i współpracy – Agnieszka Kudełka i Marta Czermińska.

Po wszystkich atrakcjach przed Uczelnią nastąpiło przekazanie klucza do bram miasta Kwidzyna od Pana Burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka oraz insygniów rektorskich przez Pana Rektora PSW prof. dr. hab. Stefana Angielskiego na ręce Przewodniczącej Samorządu Studenckiego Aleksandry Paczkowskiej. Oprócz władz Uczelni, którzy zaszczycili nas swoją obecnością był także Senator RP Pan Leszek Czarnobaj.

Przy akompaniamencie kwidzyńskiej Orkiestry Dętej Helikon, działającej przy Państwowej Szkole Muzycznej w Kwidzynie władze Uczelni oraz studenci PSW uroczyście przeszli na stadion miejski w Kwidzynie, gdzie odbyła się dalsza część święta studentów.

Osoby, które uczestniczyły w rozgrywkach sportowych oraz laureaci konkursu plastycznego i fotograficznego, pt. Kwidzyn Moje Miasto w zorganizowanych przez Samorząd Studencki czekały na wyniki rozgrywek i otrzymanie nagród.
Pani Pełnomocnik Rektora ds. Nauki i Kształcenia prof. dr hab. Krystyna Strzała wręczyła nagrody w konkursie plastycznym:

I miejsce – Jakub Stępień ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Kwidzynie
II miejsce – Martyna Jasińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kwidzynie
III miejsce – Mikołaj Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kwidzynie
Wyróżnienie – Samuel Gutowski ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Kwidzynie
Wyróżnienie – Damian Wiśniewski ze Szkoły Podstawowej w Straszewie

oraz z konkursie fotograficznym:

I miejsce – Michał Bury z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie
II miejsce – Nicol Sokołowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie
III miejsce – Laura Adamczyk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie

Nagrody otrzymały także drużyny w rozgrywkach College Cup o Puchar Rektora PSW –

W piłce nożnej wygrały drużyny:

I miejsce – Wasia Team
II miejsce – Niebieska Strzała
III miejsce – Dzieci Gorszego Boga

Królem strzelców turnieju został Rafał Kuzior, najlepszym zawodnikiem turnieju Bartosz Studziński, a najlepszym bramkarzem Dominik Wasiewicz. Zawodnicy otrzymali puchary oraz dyplomy za swoje osiągnięcia.

W rozgrywkach College Cup w piłkę siatkową nagrody otrzymali:
I miejsce – Fantastyczna Czwórka
II miejsce – Powiślańska Szkoła Wyższa
III miejsce – SZOM

Najlepszym zawodnikiem turnieju została Sara Tul, a nagrodę w kategorii najlepszy serwujący przyjął Jan Burnow.  

Po wręczeniu nagród studenci oraz wszyscy mieszkańcy Kwidzyna zostali zaproszeni do stoiska PSW, przy którym pod czujnym okiem Pani mgr Ewy Mędrek mogli zmierzyć poziom cukru we krwi oraz ciśnienie tętnicze w wykonaniu studentek Pielęgniarstwa.

I tak zakończyliśmy Juwenalia 2017. Bardzo dobrymi humorami i pomysłami na następny rok. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę!