Komunikat Rektora Powiślańskiej Szkoły Wyższej prof. dr hab Krystyny Strzała w związku z wprowadzeniem od 17.10.2020r. “czerwonej strefy” w powiecie kwidzyńskim‼️

Powiślańska Szkoła Wyższa przechodzi w tryb kształcenia zdalnego od dnia 17.10.2020r. do odwołania czerwonej strefy w powiecie kwidzyńskim / województwie pomorskim.

Informacyjnie:

W strefie czerwonej obowiązują najbardziej restrykcyjne zasady bezpieczeństwa:
• Działalność gastronomiczna będzie możliwa w godzinach od 6.00 do 21.00, potem możliwe tylko wydawanie posiłków na wynos. W lokalach gastronomicznych na terenie czerwonej strefy musi przypadać przynajmniej 4 m2 na osobę,
• Zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak np. wesela,
• Maksymalnie 1 osoba na 7 m2 w kościołach,
• Zgromadzenia publiczne do 10 osób,
• W transporcie publicznym nie może być zajętych więcej, niż 50% miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc,
• W placówkach handlowych może przebywać do 5 osób na jedną kasę,
• Szkoły średnie i wyższe przechodzą na tryb zdalny,
• Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Maseczki są obowiązkowe na zewnątrz‼️
• Salony kosmetyczne, fryzjerskie, tatuażu i piercingu – w salonie może przebywać tylko jeden klient,
• Zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków i siłowni,
• Wydarzenie sportowe mogą się odbywać jedynie bez udziału publiczności,
• Wydarzenia kulturalne mogą się odbywać w strefie czerwonej, ale musi być spełnione kilka warunków:
? obowiązkowe zasłanianie ust i nosa;
? w przypadku wydarzeń odbywających się w pomieszczeniach, klubach muzycznych, salach widowiskowo-sportowych, w amfiteatrach oraz muszlach koncertowych, widzowie mogą siedzieć tylko na co czwartym miejscu, między nimi musi być zachowany odstęp 1,5 m, a zajęte może być nie więcej niż 25% miejsc.

Apelujemy do całej naszej społeczności akademickiej o rozwagę, zachowanie dystansu, noszenie maseczek, dezynfekcję rąk i w miarę możliwości pozostanie w domu.

czerwonastrefa

‼️