Plakat konferencji Kół naukowych sposoby na media i bezpieczeństwo UG WNS 20211210

Szanowni Państwo

Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zaprasza do udziału w konferencji naukowej „Kół naukowych sposoby na media i bezpieczeństwo, czyli jak radzić sobie w trudnych czasach”, która odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams w dniu 10 grudnia 2021 roku od godz. 9.15.

Celem wydarzenia jest wymiana wiedzy i poglądów zarówno studentów działających w kołach naukowych, jak i zaproszonych gości, którzy przedstawią wybrane tematy w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie. Tematyka bezpieczeństwa jest jednym z kluczowych aspektów funkcjonowania człowieka od samego zarania dziejów, a działalność medialna stanowi istotny element prawidłowego rozwoju społeczeństw demokratycznych. Oba zagadnienia nieustannie się przenikają, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19 czy kryzysu migracyjnego. Chcemy porozmawiać o współczesnych zagrożeniach związanych między innymi z cyberbezpieczeństwem, rolą mediów w okresie napięć oraz o sposobach bezpiecznego poruszania się w wirtualnej przestrzeni.

W dyskusji udział wezmą eksperci:

– Andrzej Karpiński, Dyrektor bezpieczeństwa BIK i Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji BIG InfoMonitor;

– Robert Socha, Google News Lab Teaching Fellow w Europie Środkowo-Wschodniej;

– Adam Majchrzak, Stowarzyszenie Demagog, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

>>>Link do spotkania<<<

Udział bierny w konferencji jest bezpłatny.

Organizatorem konferencji jest Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Partnerem konferencji jest Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

> Program Konferencji