Szanowni Państwo,

w imieniu organizatora – Ministerstwa Klimatu i Środowiska – serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Klimatyczny Człowiek Roku. Konkurs jest skierowany do osób w wieku 16-30 lat zaangażowanych w prospołeczne lub edukacyjne działania na rzecz ochrony klimatu, ograniczania skutków globalnego ocieplenia oraz działań adaptacyjnych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 3 października br. (udział jest bezpłatny).

Jury konkursu wyłoni maksymalnie czterech uczestników etapu finałowego – głosowania internetowego, które odbędzie się w dniach od 16 do 31 października br. W drodze tego głosowania internauci wyłonią zwycięzcę, a pozostali finaliści otrzymają wyróżnienia.

Zwycięzca konkursu otrzyma tytuł Klimatycznego Człowieka Roku oraz nagrodę pieniężną w wysokości 13 000 zł brutto, a pozostali finaliści – tytuły finalistów konkursu oraz nagrody pieniężne po 4 000 zł brutto.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie-klimatyczny-czlowiek-roku – znajdą tam Państwo m.in. regulamin i formularz konkursowy. Kandydatury należy składać osobiście.

Gorąco zachęcamy do komunikowania możliwości udziału w konkursie w Państwa otoczeniu. W załączeniu przesyłamy również treść takiej informacji do ewentualnego wykorzystania (np. w newsletterach, na stronach internetowych czy w mediach społecznościowych).