książki dla dzieci JASNOWIDZE!

 

Logo Jasnowidze

 

Wydawnictwo Dwie Siostry zaprasza do udziału w czwartej edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze!
Warszawskie wydawnictwo dziecięce Dwie Siostry od początku wspiera twórców oferujących dzieciom książki piękne, oryginalne i wartościowe, zarówno pod względem treści, jak i formy. Chce dać im możliwość zaistnienia na rynku wydawniczym i zachęcić do tworzenia pięknych, autorskich książek dla dzieci. Dlatego już po raz czwarty zaprasza autorów, ilustratorów, studentów uczelni artystycznych i wszystkich książkotwórców z Polski i zagranicy do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze!

Przedmiotem Konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Praca konkursowa powinna składać się ze scenorysu lub scenariusza całej książki oraz 3 gotowych rozkładówek.
W konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody:
•    Nagroda główna w wysokości 2500 euro przyznawana przez jury międzynarodowe.
•    Nagroda w postaci wydania książki przyznawana przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry.
•    Warsztaty mistrzowskie dla finalistów konkursu, które poprowadzą jurorzy konkursu – doświadczeni pisarze, ilustratorzy i wydawcy o międzynarodowej renomie.
•    Udział najlepszych nadesłanych projektów w wystawie pokonkursowej.
Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich, na zgłoszenia czekamy do 15 grudnia 2020!
Strona internetowa konkursu:
PL: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/jasnowidze_2020/
ENG: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/clairvoyants_2020/

Informacja prasowa:
PL: http://bit.ly/PressKitJASNOWIDZE 
ENG: http://bit.ly/PressKitCLAIRVOYANTS 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/205477757546147/

Będziemy niezmiernie wdzięczni, jeśli zechcą Państwo przekazać dalej informację o konkursie – studentom, początkującym i doświadczonym artystom i wszystkim, którzy piszą, ilustrują lub po prostu pasjonują się światem książki i mogliby chcieć spróbować swoich sił w naszym konkursie! Dzięki Państwa wsparciu młodzi twórcy mogą mieć szansę stworzyć autorski projekt książki z realną szansą na publikację w renomowanym wydawnictwie.

Więcej informacji dotyczących konkursu, regulamin oraz grafiki promocyjne znajdą Państwo w załącznikach. Jeśli chcieliby Państwo powiesić plakaty promujące konkurs w swoich placówkach, na uczelniach, w instytucjach kultury czy bibliotekach – zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.
Kontakt:
Joanna Kierska
e-mail: jasnowidze@wydawnictwodwiesiostry.pl
tel. (+48) 22 115 44 10

Pozdrawiamy serdecznie!
Wydawnictwo Dwie Siostry

 
Załącznik: