Za nami fantastyczne wydarzenie:
KSZTAŁCENIE NA POTRZEBY RYNKU PRACY
Debata i piknik edukacyjny #opanujGniew i w tym czasie #wybierzDziśZawódjutra

Wydarzenie, jakiego jeszcze nie było we wspaniałej aranżacji ZAMKU W GNIEWIE
22.06.2021 godz. 10.00 – 13.00

Dzięki fantastycznej współpracy z naszym studentem, a jednocześnie Burmistrzem Miasta Gniew Panem Maciejem Czarneckim, mieliśmy niebywałą okazję do zaprezentowania naszej Uczelni w niesamowitym Zamku w Gniewie!!

Pan Kasztelan zamku oddał nam zamek! co symbolicznie potwierdziło odpalenie armaty przez dr Katarzynę Strzała-Osuch, lekko przygłuchą do teraz Panią Prorektor
Debata nad kształceniem na potrzeby rynku pracy zrealizowana przez:

1. dr Beata Pawłowska, Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich, Powiślańskiej Szkoły Wyższej,
2. Anna Czarnecka, Przewodnicząca, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku,
3. Jarosław Filipczak Prezes Zarządu, Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza,
4. dr Katarzyna Strzała-Osuch Prorektor ds. rozwoju i współpracy, Powiślańskiej Szkoły Wyższej,
5. Krzysztof Małkiewicz Komendant, Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Spartakus
6. Marzena Grochola, Doradca zawodowy, Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie,
7. Przemysław Karczewski, Doradca klienta instytucjonalnego, Urząd Pracy w Tczewie.

To ciekawe i inspirujące przyszłościowo wystąpienia i dyskusje, których meritum dotyczyło pracy zawodowej na miarę przyszłych potrzeb światowych – czyli potrzeb de facto w dużej mierze w zakresie obszaru ochrony zdrowia i służb mundurowych, co zaprezentowaliśmy niezwykle ciekawie podczas Pikniku edukacyjnego Przyszłość zawodowa .. nie taka straszna, bo to był dzień ze średniowieczną, ale innowacyjną Powiślańską Szkołą Wyższą
i nietuzinkowym Liceum Ogólnokształcącym „Spartakus”.

1. Pan mgr Łukasz Kłos …. „Jak zarobić duuuuże pieniądze” czyli kwintesencja zawodu EKONOMISTY

W tym momencie nastąpił także historyczny moment wybicia monety PSW; a pierwszą monetę wybili wspólnie Pani Natalia Parus, Kanclerz Powiślańskiej Szkoły Wyższej oraz Pan Maciej Czarnecki, Burmistrz Miasta Gniew.

2. Branża KOSMETOLOGICZNA reprezentowana przez Panią mgr Katarzynę Warelich (ARBONNE), która opowiedziała nam o tym, że „Kosmetologia to piękno na co dzień”

Salon makijażu wczoraj i dziś; Arbonne – to były niezrównane, najlepsze, po prostu profesjonalne warsztaty. Do teraz nikt nie zmył makijażu. Studia kosmetologiczne przydałyby się z pewnością każdej z nas, bo takie umiejętności, jak zaprezentowano to tylko pozazdrościć.

3. Misja zawodowa czy życiowa PIELĘGNIARSTWO w osobie Pani mgr Doroty Jaworskiej – Pielęgniarce z misją, prelekcja „nieść pomoc i ulgę w potrzebie – satysfakcja z zawodu”
Punkt pielęgniarski, gdzie mierzenie ciśnienia, poziomu glukozy to były tylko niektóre

z punktów programu, cieszył się jak zwykle ogromnym zainteresowaniem.

4. Pani mgr Joanna Buni, Pani mgr Dorota Dopierała oraz Pani dr Marzena Barton przedstawiły nam zawód POŁOŻNEJ, gdyż położnictwo to sama miłość a „Cud życia – radość z pracy”.

Warsztaty – zaopiekuj się dzieckiem / wykąp / przewiń, sprawdź swoje umiejętności lub się po prostu naucz wzbudziły strach w oczach młodzieży! Kierunek położnictwo – nowoczesne położnictwo jest kierunkiem przyszłości – tak jest bezsprzecznie.

5. Kolejny nasz przystanek to kolejny kierunek, jaki można studiować w Powiślańskiej Szkole Wyższej, czyli RATOWNICTWO MEDYCZNE i Pan mgr Filip Kowalski, który opowiedział nam, co to znaczy „Ratownikiem być”.

Uczestnicy mieli szansę wypróbowania swoich sił w niezwykłych zawodach, zawodach na czas .. zawodach o życie .. dzisiaj na szczęście tylko na fantomach ratowniczych.

6. Liceum Ogólnokształcące Mundurowe SPARTAKUS, czyli z MUSZTRĄ za „Pan Brat” – pokaz i warsztaty pod czujnym okiem Pana Komendanta mgr Krzysztofa Małkiewicza.

Musztra to jest wyzwanie, szczerze przyznajemy, ale wykonanie trzeba przyznać przez kadetów szkoły rewelacyjne .. nie chcemy chyba wiedzieć ile to godzin ćwiczeń było …

7. W Spartakusie nie tylko nauczycie się maszerować, CSI czyli DETEKTYW w akcji – pokaz metod detektywistycznych na żywo ..

Poznanie metod wykrywania śladów to był wyjątkowy rarytas, zwykle na filmach kryminalnych a tu na żywo mogliśmy zobaczyć, że praca ta wymaga bardzo specjalistycznej wiedzy i z pewnością umiejętności … na szczęście obyło się bez aresztowań .

8. Na zakończenie niezwykle barwne stoisko kierunku DIETETYKA i prelekcja Pana dr Mariusza Brodnickiego „Żywienie w depresji”

Warsztaty dietetyczne połączone z konsumpcją dekoracji stoiska – melonów / pomarańczy / bananów i oczywiście truskawek .. mniammm… Kierunek dietetyka, niezwykle ważny
i potrzebny dzisiaj, a w przyszłości jeszcze bardziej, jak zapewniał Pan Doktor to kierunek, gdzie zdecydowanie można zarobić duuuuże pieniądze, bo zapotrzebowanie jest ogromne. Tu ponownie jest to kierunek, gdzie wiedza, zdobyta podczas studiów przydała by się każdemu z nas – bądźmy ekspertami w naszych rodzinach!

Zapraszamy do galerii zdjęć – jest na co popatrzeć, stroje i kostiumy fantastyczne, studenci Uczelni rewelacyjni, administracja naszej Uczelni to profesjonaliści w każdym calu. Zdecydowanie takie pikniki wejdą do kanonu naszych działań edukacyjnych