Podczas następnej realizowanej mobilności pracownicy Powiślańkiej Szkoły Wyższej wyruszyli w delegację do Maroka, a konkretnie na spotkanie z partnerskim uniwersytetem Sidi Mohammed ben Abdellah w mieście Fes. Pierwszy dzień był spokojny i pełen niezapomnianych wrażeń. Reprezentanci uczelni spotkali się z przedstawicielami Instytutu Zarządzania oraz z przyjacielem, który sam odwiedził w zeszłym roku PSW podczas International Week 2022. Université Sidi Mohammed ben Abdellah jest jednym z największych w Maroku, posiada ponad 100 000 studentów! Ta imponująca liczba przekłada się na olbrzymią ilość kampusów rozłożonych po całym mieście Fes.

Następne dni były pełne prelekcji na tematy związane z zarządzaniem, rozwojem osobistym oraz rozpoczęciem własnego biznesu. Mgr Julia Osuch – poprowadziła wykłady dla studentów I roku kierunku zarządzanie. Wykład składał się z 3 części: prezentacji uczelni, omówienia możliwości związanych z Erasmus+ oraz części głównej – prelekcji dotyczącej podstaw zarządzania. Dla studentów było to całkowicie nowe doświadczenie, ponieważ po raz pierwszy mieli wykłady w języku angielskim z wykładowcą zza granicy. Specjalnie dla nich pracownicy przygotowali slajdy w języku francuskim, który jest w Maroku językiem urzędowym.

Wyjazd naszych delegatów pokrył się również z Międzynarodowym Dniem Kobiet, dlatego nie obyło się bez dodatkowych, miłych akcentów. Gospodarze rozdawali kwiaty i czekoladki podczas wykładu, a nasi przedstawiciele mieli okazję wziąć udział w małym przyjęciu z tej okazji. Miłym bonusem podróży było także zwiedzanie miasta, na co udało się wygospodarować trochę czasu.

Pracownicy serdecznie pozdrawiają, jak i polecają mobilności programu Erasmus+!