7 grudnia odbyła się druga edycja wydarzenia Mikołajki z Powiślańską!

W dniu 7 grudnia odbyła się druga edycja wydarzenia Mikołajki z Powiślańską pod pieczą uczelni. Pani Rektor prof. dr hab. Krystyna Strzała przywitała wszystkich gości, życząc udanej zabawy. Przybył też Mikołaj, który obdarowywał drobnymi upominkami wszystkie grzeczne dzieci.

Każda pociecha mogła skorzystać z przygotowanych atrakcji przygotowanych przez uczelnię i naszych wspaniałych Partnerów. Przed uczelnią dzieci mogły wejść do wozu strażackiego, który udostępniła Ochotnicza Straż Pożarna z Rakowca oraz wóz policyjny z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. Podopiecznymi opiekowali się uczniowie LOM Spartakus Kwidzyn. W siedzibie uczelni na holu głównym studio tańca i animacji Be Real  przeprowadziło tańce świąteczne, m.in. Poranek Mikołaja, przygodę Pani Mikołajowej, Mikołaja i dzielnych reniferów. Każdy mógł przekonać się o talencie kulinarnym Pani Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy dr Katarzyny Strzała-Osuch poprzez skosztowanie chlebka ze smalcem i oczywiście przepysznych ogórków. Maluszki mogły przyozdobić swoje buźki w co tylko zapragnęły za sprawą studia i utalentowanej artystycznie Pani animatorki.

Panie z Kwidzyńskiego Centrum Kultury przeprowadziły warsztaty świąteczne, dzięki którym maluszki wykonywały ozdoby choinkowe i kartki świąteczne dla najbliższych. W tym samym czasie każdy mógł zmierzyć się z grami planszowymi udostępnione przez Nowy Gra, gdzie dla każdego zwycięzcy czekała nagroda. Studenci kierunku Pielęgniarstwo przeprowadzili pokaz z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej i przedstawili na  fantomach medycznych budowę ciała człowieka – narządów, układ kostny oraz mięśnie ręki i nogi. Dzieci zafascynowane były udzielaniem pomocy poszkodowanym, które szczegółowo przeprowadził nasz doświadczony w zawodzie student Pielęgniarstwa.
Uśmiechnięte buźki i chęć pozostania na naszej uczelni było przemiłym prezentem.

Bardzo dziękujemy za pomoc Hurtowni Papierniczej ELBO, Be Real Dance – Studio Animacji, Kwidzyńskiemu Centrum Kultury, Klubowi Gier Planszowych NoWyGra, Komendzie Powiatowej Kwidzyn, Ochotnicznej Straży Pożarnej z Rakowieca, uczniom LOM Spartakus Kwidzyn oraz naszym studentom za wsparcie przy organizacji wydarzenia.