Szanowni Państwo, Trwa najstarsze, największe i najważniejsze badanie statystyczne

Szanowni Państwo,

Trwa najstarsze, największe i najważniejsze badanie statystyczne prowadzone w Polsce już od 100 lat – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Z wyników spisu korzystamy wszyscy, są podstawą do podejmowania kluczowych decyzji zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym i lokalnym.

Jak zapewne ze swoich doświadczeń wiecie, bardzo istotny jest dostęp do rzetelnych, wiarygodnych i obiektywnych danych. Spis dostarcza danych dotyczących mieszkańców Polski, ile mają lat, czym się zajmują, jakie mają wykształcenie, czy są zdrowi, gdzie mieszkają? Zebrane dane na pewno będziecie mogli wykorzystać w swoich badaniach, ale czy potraficie sobie wyobrazić co by było gdyby nie było spisu ?

Jako członkowie społeczności akademickiej Uczelni dajcie przykład właściwej postawy obywatelskiej i #spiszcie się jak na naukowców przystało!

Zachęcamy wszystkich do udziału w NSP 2021 przy wykorzystaniu najwygodniejszej formy – samospisu online na stronie spis.gov.pl. To tylko kilka minut, a korzyści bezcenne. Dodatkowo każdy, kto spisze się przez Internet, ma szansę wzięcia udziału w Loterii Spisowej. Do wylosowania cenne nagrody, w tym samochód.

image007 

Jak to zrobić?

Krok 1.  Wejdź na stronę spis.gov.pl i spisz się w dogodnej dla siebie chwili

Krok 2.  Pobierz i zachowaj unikatowy 10-znakowy kod uprawniający do udziału w loterii

Krok 3.  Zarejestruj go na stronie loteria.spis.gov.pl w terminie od 22 kwietnia 2021 r. do 7 lipca 2021 r.

Terminy losowań i szczegóły loterii znajdziesz w regulaminie. Najbliższe losowanie już 7 maja!

Im wcześniej spiszesz się przez Internet i zgłosisz do loterii, tym masz więcej szans na wygraną – będziesz uczestniczyć w większej liczbie losowań!

Weźmy udział w wydarzeniu, bo #LiczySięKażdy, a wszyscy razem #LiczymySięDlaPolski.