W dniach 3-5.10.2019 r. odbyła się 7. edycja Ogólnopolskiego Kongresu Ratowników Medycznych

W dniach 3 – 5.10.2019 r. odbyła się 7. edycja Ogólnopolskiego Kongresu Ratowników Medycznych. Nasi studenci – Rafał Wójcik oraz Krzysztof Banaś po raz czwarty uczestniczyli w tym ważnym dla Ratowników Medycznym wydarzeniu. Co roku, kilkuset ratowników medycznych i pielęgniarzy przyjeżdża do Krakowa w celu zdobycia nowej wiedzy i ulepszenia swoich umiejetnosci.

Kongres rozpoczęty w czwartkowy wieczór wykładem inaugracyjnym, kontynuowany był w centrum Krakowa w klubie “Drukarnia Club” gdzie uczestnicy w ramach wydarzenia “Ratownictwo po godzinach” mogli przy swobodnej atmosferze posłuchać kolejnych wykładów i wymienić między sobą doswiadczenia.

Kolejne dwa dni były pełne ciekawych wystąpień a tematyka kongresu była tak dopasowana, że każdy z uczestników mogł znaleźć coś dla siebie. Od aspektów sercowo-naczyniowych, przez praktykę codzienną, nowości, współpracę miedzy służbami po sesję związaną z prawem i ratownictwem w kryzysach humanitarnych. 

Podczas trwania Kongresu, każdy z uczestników mógł wziąć udział w zawodach na najlepiej prowadzoną resuscytację na fantomie szkoleniowym. Organizatorem zawodów, który wręczył najlepszym nagrody była firma AEDMAX.

Na Kongresie była również możliwość odwiedzenia stoisk, które wystawiały różnego rodzaju firmy. I tak, można było kupić książki, sprzęt szkoleniowy oraz ubrania ratownicze.

W ocenie studentów Kongres ten, jest jednym z najlepszych wydarzeń tego typu dla ratowników medycznych. Program przygotowany przez organizatorów był w 100% przeznaczony dla członków systemu ratownictwa medycznego. Można było na nim zdobyć dużą wiedzę, a także wymienić się doświadczeniem z innymi kolegami. Dodatkowo warto nadmienić, że za w/w kongres ratownicy medyczni otrzymali punkty edukacyjne, które każdy z nich musi zbierać.

foto: ZiZ Centrum Edukacji oraz AEDMAX 

 (wykonał: @wojtek_kobylański)

kongers rm 2019 1

kongers rm 2019 2

kongers rm 2019 3

kongers rm 2019 4

kongers rm 2019 5

kongers rm 2019 6