Paulina wywiad

 Zapraszamy do przeczytania wywiadu ze studentką kierunku Ekonomia – Pauliną

Zapraszamy do przeczytania wywiadu ze studentką kierunku Ekonomia – Pauliną. Paulina w paździeniku rozpocznie 3 rok studiów. Zadaliśmy jej parę pytań dotyczących uczelni oraz samego studiowania kierunku Ekonomia. Zapraszamy do lektury!

 1. Skąd pomysł, aby wybrać ten kierunek?

Kierunek ekonomia wybrałam, po to by poszerzyć swoje doświadczenie zawodowe związane z branżą zarządzania zasobami ludzkimi. Uważam, że podnoszenie swoich kwalifikacji zawsze wpływa korzystnie na nasze życie zawodowe.

 1. Czy uważasz, że wybór był słuszny? Jak określasz swój kierunek wg zapotrzebowania na rynku?

Tak.  Zdecydowanie uważam, że to był jeden z lepszych wyborów w moim życiu. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na rynku jest ono w obecnym czasie duże, jednak stanowiska średniego i wyższego rzędu wymagają wykształcenia wyższego – minimum studia licencjackie.

 1. Gdybyś jeszcze raz miała dokonać wyboru uczelni i kierunku studiów, to decyzja byłaby taka sama czy inna?

Moja decyzja…. Zdecydowanie byłaby taka sama 🙂

 1. Jak radzisz sobie ze stresem przed egzaminami?

Trzeba przyznać, że pierwszy rok był bardzo stresujący. Możliwe, że wynikało to z tego, że miałam dość długą przerwę w nauce – 10 lat. Trzeba było nauczyć się swojego systemu. Z każdym semestrem jest łatwiej 🙂

 1. Dlaczego zdecydowałeś się zostać ekonomistką?

Nie zdecydowałam sama…. Życie za mnie zdecydowało…. Dziś jestem bardzo zadowolona z tego, że tak się właśnie potoczyło.

 1. Jak radzisz sobie z trudnościami, które się pojawiają się w związku ze studiowaniem?

Trudności pojawiają się w każdej sferze życia. W pierwszym roku studiowania byłam w ciąży… Urodziłam w ostatnim dniu egzaminu… Teraz mam malutką córeczkę i dużo obowiązków… Nie mam zaległości… Można liczyć na pomoc i wsparcie wykładowców oraz kolegów z roku.

 1. Dlaczego warto studiować na kierunku ekonomia?

Warto, ponieważ są to pożądane na rynku pracy kierunki.

 1. A Ty? Dlaczego zdecydowałaś się studiować ekonomię?

Zdecydowałam się studiować ekonomię, ponieważ chciałam podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Chciałam się czuć pewniej.

Paulina wywiad

 1. Jakich wskazówek udzieliłbyś kandydatom na studia na kierunku ekonomia?

Kandydatom ekonomii radzę się nie poddawać i dążyć do celu… Zastanowić się dobrze jaką specjalizację chcą wybrać… Słuchać (dokładnie) co mówią do nas wykładowcy i przede wszystkim być pozytywnie nastawionym 🙂

 1. Co na kierunku ekonomia było dla ciebie najtrudniejsze?

Najtrudniejszy był pierwszy semestr… Zastanawiałam się co ja tu w ogóle robię… Pierwsza sesja, nie wiesz jak się do niej przygotować, jak to będzie wyglądać itp. …  Z każdym semestrem jest coraz lepiej zajęcia są coraz ciekawsze…

 1. Jakie są wady i zalety pracy po kierunku ekonomicznym?

Wady…

Obszerny temat, trzeba być na bieżąco a najlepiej o krok do przodu od konkurencji…

Zalety…

Można się cały czas rozwijać, iść do przodu.

 1. Jakie predyspozycje musi mieć student ekonomii?

Przede wszystkim musi chcieć czegoś więcej niż ma na dzień dzisiejszy….. oprócz tego fajnie jak jest kreatywny, otwarty, koleżeński.

 1. Gdybyś ponownie stanęła przy wyborze kierunku nadal byłaby to ekonomia? Jeśli tak to dlaczego?

Zdecydowanie po raz kolejny wybrałabym ten sam kierunek i tą samą uczelnię… A dlaczego? Bo nigdy nie lubiłam matmy a teraz nawet lubię 🙂 Nauczyłam się przydatnych w życiu rzeczy, zajęcia są bardzo ciekawie prowadzone…. W taki sposób, że kiedy nie masz styczności z branżą to po uważnym słuchaniu i czynnym braniu udziału na zajęciach zrozumiesz temat.

 1. Z jakimi trudnościami spotykać się można na studiach?

Po kilku latach przerwy na początku trudno jest się odnaleźć…. Chwilę trwa okres zanim każdy znajdzie swój sposób przygotowania się do sesji

 1. Gdzie widzisz się w przyszłości? Czy planujesz pracę w zawodzie?

Widzę się oczywiście za kilka lat na stanowisku dyrektora w branży handlowej – może coacha.

 1. Co Cię najbardziej zaskoczyło na studiach w PSW?

To nie jest tak, że zapłacisz czesne i masz zaliczony semestr… Tak niektórzy myślą o studiach niestacjonarnych… W PSW są egzaminy i buny, czyli prace pisemne przygotowujące do pracy licencjackiej (to duży plus). Naprawdę zdobywa się wiedzę… i zajęcia przygotowują do bycia konkurencyjnym na rynku pracy. Również plan zajęć jest zoptymalizowny.

 1. Jak wygląda życie studenckie?

Co jakiś czas organizowane są ogniska i imprezy studenckie (integracyjne). Odbywają się różne konferencje, gdzie gościmy zagranicznych gości m.in. studentów i wykładowców.

Dziękujemy Paulinie za wywiad, a osoby zainteresowane kierunkiem Ekonomia zapraszamy do składania dokumentów. Więcej informacji na temat kierunku można znaleźć tutaj.