Podczas otrzęsin mogliśmy zobaczyć jak nasi żacy radzą sobie w konkurencjach takich jak „ Mam Talent”, Milionerzy”, „Familiada” oraz ”Tap Model”

W dniu 17.11.2017 w Clubie „Music” odbyły się otrzęsiny studentów pierwszego roku Powiślańskiej Szkoły Wyższej.

Podczas imprezy mogliśmy zobaczyć jak nasi żacy radzą sobie w konkurencjach takich jak „ Mam Talent”, Milionerzy”, „Familiada” oraz ”Tap Model”.

W jury zasiedli wykładowcy naszej Uczelni: Pani dr Agata Przyborska, dr Jolanta Sala, dr Beata Pawłowska, dr Michał Makowski oraz mgr Małgorzata Dybich.

Podczas pierwszej konkurencji w programie „Mam Talent” student pierwszego roku ekonomii z wdziękiem zarecytował „ Balladę o pierdzeniu”. Drugim występem był taneczny duet, który prezentował kilka różnych tańców podczas pięciominutowego show, a w ostatnim występie mogliśmy usłyszeć cudowne głosy naszych pielęgniarek w piosence Ryszarda Rynkowskiego „Jedzie pociąg z daleka”, przerobionej nieco na potrzeby konkurencji. Jury było pod wrażeniem i przyznali uczestnikom „trzy razy tak”.

W programie „Milionerzy” wystąpił student ekonomii, który posiadał niezwykłą wiedzę na temat naszej Uczelni, aczkolwiek pytanie do publiczności „Jaką nazwę nosiła dawniej Powiślańska Szkoła Wyższa?” oraz telefon do przyjaciela z pytaniem o imię i nazwisko Pani Kanclerz PSW, pomogły mu w stu procentach wygrać główną nagrodę.

Familiada z uczestnictwem naszych studentów – Wydział Nauk o Zdrowiu kontra Wydział Nauk Ekonomiczno – Społecznych obsypywana była gromkimi brawami, a prowadzący jak zwykle nie odmówił sobie „dobrego żartu” , który brzmiał: Ile kaw pije pielęgniarka? ……… strzykawki!

Oczywiście nie obyło się bez legendarnych pytań:
1. Więcej niż jedno zwierzę to?

2. Jaki przedmiot nie przydaje się w szkole?

3. Co oznacza skrót sesja?

Tym razem konkurencję wygrały pielęgniarki.

Prowadzący program ”Tap Model” wyróżniali się cudowną stylizacją, która nie mogła być obojętna dla tak wielkiego przedsięwzięcia. Udział w konkurencji wzięło trzech studentów, a ich prezentacja na czerwonym dywanie oraz sesja zdjęciowa z ciekawymi przedmiotami pomogła wyłonić zwycięzcę, którym okazał się Mietek- student pierwszego roku ekonomii, jego niebieski kapelusz, krawat oraz rękaw z lisa nie miały sobie równych w tejże konkurencji.

Na koniec widowiska słynna restauratorka Magdalena Gesslar zaprosiła wszystkich gości do skosztowania przepysznego tortu.

Wykładowcy i studenci bawili świetnie! Studenci wyższych semestrów, którzy przygotowywali otrzęsiny dla swoich kolegów zorganizowali je z rozmachem i humorem. Dzięki temu wejście w świat studencki było bardzo przyjemne!