Uroczysta Gala wręczenia nagród Powiślanki 2016 odbyła się w związku z tegorocznymi Otrzęsinami

Uroczysta Gala wręczenia nagród Powiślanki 2016 odbyła się w związku z tegorocznymi Otrzęsinami. Galę poprowadzili niezwykle profesjonalnie, znani z ekranu PSW TV  Karolina Korbicka oraz Przemysław Ibiszewski.

Nieoficjalnie wiemy, że niezwykle trudno było zdobyć zaproszenie na Galę. Nic dziwnego, gdyż osoby nominowane do tej prestiżowej nagrody znane są w PSW od lat i cieszą się sławą oraz szacunkiem.

Publiczność zgromadzona w Kawiarni przy ul. Wiejskiej miała nie tylko niepowtarzalną okazję obserwować to wielkie wydarzenie, ale także bezpośrednio uczestniczyć w konkursach zorganizowanych przez organizatorów.

Niezależne Jury konkursu miało nie lada problem, gdyż wśród nominowanych znaleźli się aktorzy z pierwszych stron gazet.

Nagrody przyznane w poszczególnych kategoriach:

– za rolę pierwszoplanową w filmie przygodowym „Komnata z bioodpadami” otrzymała Pani dr Katarzyna Strzała – Osuch. Można tu także nadmienić, iż 28 część Harrego Pottera, pt. „Komnata z bioodpadami” stała się hitem kinowym!

– w kategorii: Thriller konkurencji nie miała Pani prof. Krystyna Strzała za film, pt. „Powiślańska masakra macierzą symetryczną”. Pani profesor była bardzo wzruszona dziękując za przyznaną nagrodę.

– w kategorii: film komediowy Powiślankę 2016 otrzymał Pan dr Michał Makowski za film: „Negocjator – stopą w usta”. Jury doceniło zdolności negocjacyjne Pana doktora, które wykazuje na zajęciach ze studentami.

Nadszedł czas na Debity 2016! Trzej Studenci nominowani przez jury wystąpili w kategorii Muzyka. Wygrała Natalia – studentka, która wyśpiewała wcześniej przygotowany tekst do melodii „mam chusteczkę haftowaną”. Otrzymała owacje prawie na stojąco i nie dała szansy swoim kolegom.

Wśród Debiutów znalazła się także kategoria aktorstwo. Trzech studentów zmagało się z zadaniami aktorskimi, takimi jak:
– tłumaczenie się z braku BUNY przed Panią mgr Katarzyną Kostro,

– błaganie o lepszą ocenę mgr Bartosza Gąsiorowskiego,

– tłumaczenie się z nieobecności na egzaminie przed Panią dr Beatą Pawłowską,

– wynegocjowanie u Pana dr. Michała Makowskiego skrócenia wykładów.

Najlepszym aktorem w kategorii Debiuty okazała się Ania, która skończyła swoje prośby na kolanach otrzymując największe brawa wśród zgormadzonej publiczności.

Powiślankę 2016 w kategorii Film sensacyjny otrzymała Pani dr Beata Pawłowska za film, pt. „ Pacyfikator inflacji”. Pani doktor nie spodziewała się takiego wyróżnienia i obiecała, że na zajęciach przybliży studentom temat filmu.

Pani mgr Katarzyna Kostro odebrała nagrodę w kategorii film obyczajowy za „Gorączkę sobotniej sesji”. Jej film wygrał wyprzedzając Dr Quinn oraz Daleko od noszy, które biją rekordy oglądalności na całym świecie.

Wśród najlepszych melodramatów pierwsze miejsce zdobyła Pani prof. Wiesława Łysiak – Szydłowska za film, pt. „Uwolnić nerkę”. Pani profesor nie była obecna na uroczystości, a w jej imieniu statuetkę odebrała Pani prof. Krystyna Strzała.

Gdy emocje już trochę opadły, mogliśmy przejść do kolejnych Debiutów. Tym razem w kategorii Taniec. Trzy pary zmagały się z różnymi gatunkami muzycznymi pokazując swoje niezwykłe umiejętności taneczne. Po „Kaczuchach” mieliśmy wrażenie, że wcale nie chcą zejść z parkietu.

Studenci w tym dniu byli niezwykle pomysłowi. Widoczne było to szczególnie przy konkurencji Kalambury, gdzie pięciu studentów musiało tak przedstawić film, aby wykładowcy mogli odgadnąć jego tytuł. Najlepszy ze studentów uzyskał wynik dwóch sekund i tym samym bezapelacyjnie wygrał konkurencję.

Wróćmy jednak do nagród głównych. Powiślankę w kategorii Horror, zdobył Pan prof. Tomasz Plata – Przechlewski za film, pt. 50 twarzy Gretla. Z uwagi na inne ważne obowiązki Pana profesora nie było z nami. W jego imieniu statuetkę odebrała Pani dr Jolanta Sala.

Statuetkę w kategorii film science fiction otrzymał Pan mgr Daniel Osuch za film, pt. Księgowość w Matrixie, a Pan mgr Bartosz Gąsiorowski za film kryminalny, pt. Prawo dżungli. Laureaci bardzo ucieszyli się z wyróżnienia oraz podziękowali jury.

Ostatnią konkurencją Debiutów w kategorii Sport było przejście pod poprzeczką. Trzeba przyznać, że studenci I roku byli wysportowani, ale także bardzo pomysłowi.
Kategoria Malarstwo obfitowała w niezwykłe emocje. Studenci musieli wykazać się umiejętnościami artystycznymi i pomalować twarz koledze, tak aby przypominał kota. Nie było wątpliwości, że osoby wymalowane były kotami, a jeden z nich nie dość że wyglądał, to także wydawał dźwięki przypominające kota.

Piątkowa gala rozdania nagród Powislanki 2016 obfitowała w sporą dawkę żartów. Wykładowcy i studenci bawili się świetnie, a tort smakował wyśmienicie!
Nie ulega wątpliwości, że studenci I roku przeszli pozytywnie inicjację i mogą czuć się pełnoprawnymi studentami PSW!