Rozpoczynamy cykl teksów…

PIELĘGNIARKA / PIELĘGNIARZ – ZAWÓD Z POWOŁANIEM ‼️?‼️

Rozpoczynamy cykl teksów o zawodzie pielęgniarki / pielęgniarza, zawodzie trudnym, lecz zdecydowanie w naszych oczach prestiżowym.

Pielęgniarki/Pielęgniarze wykonują pracę cieszącą się społecznym uznaniem. Niejednokrotnie muszą wykazywać się nadludzką cierpliwością i opanowaniem, aby móc nieść pomoc wymagającym podopiecznym. Kto powinien pomyśleć o kształceniu się w tym kierunku? Jak wygląda codzienna praca pielęgniarek i pielęgniarzy?

Praca pielęgniarki nie należy do najlżejszych, ale zarazem może dawać dużo satysfakcji, jeśli jest wykonywana z PASJI. PRACOWNICY CAŁEGO SYSTEMU OCHRONY zdrowia codziennie pomagają wielu ludziom zachować zdrowie, a niekiedy i nawet życie. Dlatego też zawód PIELĘGNIARKI / PIELĘGNIARZA należy do zajęć z misją, poza tym do pracy w tym zawodzie niezbędne są określone kwalifikacje.

Zakres zawodowych obowiązków pielęgniarek/pielęgniarzy jest bardzo szeroki. Są one odpowiedzialne za sprawowanie opieki nad pacjentami, realizują zalecenia lekarzy w zakresie leczenia czy prowadzą działalność edukacyjną wśród pacjentów.

115453501_4101812126559284_1411798083896439732_o.jpg