studia niemcy 1

PSW we współpracy z Elbe Kliniken ogłasza rekrutację na studia pierwszego stopnia na kierunku Pielęgniarstwo

Powiślańska Szkoła Wyższa we współpracy z ElbeKliniken w Niemczech ogłasza rekrutację na studia pierwszego stopnia na kierunku Pielęgniarstwo.

studia niemcy 1

Studia w formie studiów dualnych połączone są z nauką języka niemieckiego oraz pracą w okresie wakacyjnym w charakterze Opiekunki osób potrzebujących, a także praktykami zawodowymi w wybranym zakresie merytorycznym w Elbe Kliniken w Niemczech.

Studia z modułem modułwm niemieckim obejmują:

– 120h dodatkowych języka niemieckiego z zakresu medycyny,

– możliwość przystąpienia do zewnętrznego certyfikowanego egzaminu z jezyka niemieckiego,

– mozliwość 3 wyjazdów (po 3 m-ce) na praktyki studenckie do Elbe KLiniken i/lub,

– mozliwość 3 wyjazdów (po 3 m-ce) do pracy w charakterze Opiekunki w ramach współpracy z firmą Kontramed (szczegóły na stronie),

– możliwość do 4 wyjazdów do Niemeic na praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+.

Taka konstrukcja studiów pozwala w okresie 3 lat zdobyć zawód PIELĘGNIARKI / PIELĘGNIARZA, a także osiągnąć poziom B2 z zakresu języka niemieckiego. Dodatkowo praca wakacyjna pozwala na pełne sfinansowanie studiów we własnym zakresie.

INFORMATOR ELBE KLINIKEN