6 wskazówek…

Za naszym Partnerem KORA MEDICA Szkolenia Medyczne pozwalamy sobie opublikować super opracowanie. Jak to dobrze mieć mądrych i zaangażowanych Partnerów ‼️

6 WSKAZÓWEK, JAK PRZEŻYĆ PIERWSZE 6 MIESIĘCY JAKO NOWA PIELĘGNIARKA.?‍?

Przejście od pielęgniarki studentki do dyplomowanej pielęgniarki dla niektórych jest dużym skokiem. Nowe pielęgniarki muszą zastosować wiedzę, której nauczyły się podczas studiów jak radzić sobie z rzeczywistymi, złożonymi zadaniami.

JAKIEJ RADY MOGĄ UDZIELIĆ DOŚWIADCZONE PIELĘGNIARKI SWOIM NOWYM KOLEŻANKOM ROZPOCZYNAJĄCYM SWOJĄ PRACĘ W PIELĘGNIARSTWIE?

Zapoznaj się z 6 cennymi radami dla PIELĘGNIAREK , które rozpoczynają pracę po raz pierwszy.

? Zadawaj pytania.

Żadna pielęgniarka nie może mieć pełnej wiedzy na temat wszystkich leków, schorzeń, procedur itp. ani całego wglądu w możliwe skutki uboczne, powikłania lub czynniki sprawcze. Nigdy nie myśl, że „powinnaś coś wiedzieć” i nie bój się prosić o wyjaśnienia.

Pielęgniarki nieustannie się uczą, a oczekiwanie, że wszystko wie, jest nierealne i prawie niemożliwe do osiągnięcia. Podczas przekazywania raportu lub podczas czytania wykresu, jeśli natkniesz się na coś, co nie jest jasne, po prostu zapytaj. Wszyscy tam byliśmy, pamiętaj pielęgniarki ze sobą współpracują, dzielą się wiedzą, aby zapewnić jak najbezpieczniejszą opiekę.

? Ucz się dalej.

Zarówno nowe, jak i doświadczone pielęgniarki nie rezygnują z zapewniania najbardziej aktualnej, opartej na dowodach opieki nad pacjentem. Zawód pielęgniarki stale się rozwija, a my szukamy nowych sposobów opieki nad pacjentem w oparciu o nowe badania i leczenia chorób. Wykorzystaj każdą okazję, aby kontynuować naukę w dziedzinie pielęgniarstwa lub w swojej specjalności.

? Znajdź mentora.

Znalezienie innej pielęgniarki, której możesz zaufać i która udzieli wskazówek, jest kluczem do sukcesu. Podczas poznawania oddziału, połącz się z doświadczonymi pielęgniarkami i dowiedz się, do kogo zwrócić się po poradę i wsparcie.

Przystępny, nieoceniający mentor może udzielić cennych informacji zwrotnych na temat Twojej praktyki pielęgniarskiej i w razie potrzeby działać jako adwokat. Jednym z Twoich najlepszych zasobów jako nowej pielęgniarki jest skuteczny mentor pielęgniarski, nie czekaj, aby znaleźć takiego, który pomoże Ci odnieść sukces, gdy stracisz orientację.

? Wyskakuj!

Zdecydowanie od czasu do czasu wyskocz ze swojej strefy komfortu. Chętnie zobacz wszystko dziwne, obrzydliwe lub niezwykłe. Najwięcej nauczysz się wykonując skomplikowane zadania.

OGÓLNA ZASADA: JEŚLI NIE STANOWI DLA CIEBIE WYZWANIA, TO NIC CIĘ NIE ZMIENI!

Podejmij wyzwanie opieki nad złożonymi zadaniami. Miej zaufanie do swoich umiejętności i zdaj sobie sprawę, że nie musisz być ekspertem w zakresie stanu pacjenta, aby zapewnić najlepszą opiekę.

Dopóki wiesz, kiedy zadawać pytania i myśleć krytycznie, jako nowa pielęgniarka możesz z pewnością zapewnić skuteczną opiekę. Dzięki temu zdobędziesz głębszą bazę wiedzy i cenne doświadczenie w trakcie swojej kariery pielęgniarskiej.

?Uzyskaj zaufanie pacjentów.

Jeśli masz na względzie dobro pacjenta, nie możesz się pomylić. Słuchaj swoich pacjentów i szanuj ich wartości. Zdobądź ich zaufanie, aby zapewnić im najlepszą opiekę. Pacjent, który uważa, że ​​jego pielęgniarka ma na uwadze nie tylko zdrowie fizyczne, ale i psychiczne, będzie uległy, ufny i prawdomówny.

Zapewnienie opieki nad pacjentem nie oznacza po prostu przekazywania leków, wykonywania poleceń lub sporządzania wykresów … to pełne doświadczenie dawania i przyjmowania zarówno od pielęgniarki, jak i od pacjenta.

Zawsze postępuj zgodnie z tym, co mówisz, że zrobisz dla pacjenta, ale nigdy nie składaj obietnic, których nie możesz dotrzymać. Jeśli na przykład powiesz, że wrócisz, aby sprawdzić stan pacjenta za 15 minut, zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby tak się stało.

Zdobywanie zaufania pacjentów może poprawić ich morale, zmniejszyć poziom lęku i promować komunikację, umożliwiając skuteczne leczenie. Nigdy nie lekceważ potęgi cierpliwego zaufania i nigdy nie bierz tego za pewnik.

? Nie spal się.

Nowe pielęgniarki mocno i chętnie wchodzą w zadania, aby w końcu zacząć zarabiać po latach studiów i ciężkich praktyk. Oprzyj się pokusie, by od razu “położyć zbyt dużo na talerzu” i daj sobie czas na regenerację po szczególnie długich, trudnych zmianach.

W dzień wolny poświęć trochę czasu na uzupełnienie swojego ducha i robienie tego, co kochasz. Jedz zdrowo, odpoczywaj i bądź nawodna. Po powrocie do pracy będziesz wzmocniona psychicznie i fizycznie oraz będziesz w stanie sprostać przyszłym wyzwaniom.

CZAS DLA SIEBIE OZNACZA RELAKS.

Możesz to zrobić❗️

Młodym pielęgniarkom niełatwo jest wejść na rynek pracy. Wielu uczy się większości swoich umiejętności pielęgniarskich w ciągu pierwszych sześciu miesięcy na nowym oddziale. Muszą mieć do siebie cierpliwość, jeśli chodzi o poczucie komfortu i pewności siebie.

Zadawanie pytań, dalsze uczenie się, szukanie mentora, zdobywanie zaufania pacjentów i dbanie o siebie są kluczem do sukcesu nowej pielęgniarki.

NAWET NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONE PIELĘGNIARKI PAMIĘTAJĄ, JAK TO BYŁO BYĆ NOWICJUSZEM, NIE JESTEŚ SAMA❗️

116144107_4101916576548839_3499649737761298032_n.png