Podejmij wyzwanie z PSRP…

 Podejmij wyzwanie z PSRP
Każdy miesiąc studenckiej działalności jest niczym kolejny level wtajemniczenia w świat akademicki.
Analogicznie każdy miesiąc naszej gry to kolejny level wtajemniczenia, przez zadania punktowane, które będą z jednej strony przypominać o ważnych elementach związanych z działalnością studencką, a z drugiej zachęcać do zabawy.
Oprócz tego, jak w każdej grze, pojawią się okazje do zdobycia punktów bonusowych – będą one związane ze współpracą z PSRP, jak np. z uczestniczeniem w Konferencji Ekspertów Praw Studenta. Samorządy, które przez rok uzyskają ustaloną liczbę punktów przejdą całe wyzwanie z czym wiąże się wyróżnienie! Trzy najlepsze zespoły w Polsce uzyskają dostęp do specjalnego dodatku, zdobywając poziom Legendy Samorządności oraz nagrody! Zabawa potrwa do końca 2021 roku, a najlepsi, którzy przeszli z największą liczbą punktów wszystkie levele i bonusy, zostaną wyłonieni w styczniu.

To jak? Zalogujesz się do gry 2 lutego?
Wejdź na: psrp.org.pl/wyzwaniezpsrp-rejestracja – poznaj więcej informacji i spróbuj osiągnąć poziom Legendy Samorządności.

Szkolenie z Rzecznikiem Praw Studenta
Od 1 lutego funkcję Rzecznika Praw Studenta pełni Mateusz Kuliński, który wprowadza cykliczne szkolenia dla samorządów studenckich z zakresu praw studenta oraz działalności rzeczników praw studenta na uczelniach. Najbliższe z nich odbędzie się zdalnie 8 lutego (pon) o godz. 18.00. Zachęcamy do zapisów: https://psrp.org.pl/szkolenie-z-rzecznikiem-praw-studenta/

Współpraca z Erasmus Student Network Polska
PSRP we współpracy z Erasmus Student Network Polska zbiera informacje o współpracy samorządów studenckich z lokalnymi sekcjami ESN. Ankieta ma na celu analizę wzajemnych relacji oraz określenie mocnych i słabych stron współpracy. Niemożliwe to będzie bez Waszego wsparcia, dlatego uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety: https://forms.gle/dB75KzjUPh6mk2SU8
Analogiczną ankietę wypełniły już lokalne sekcje ESN.

Forum Kół Naukowych
Forum Kół Naukowych (FKN) to projekt, który jest kontynuowany i będzie poszerzany o nowe funkcjonalności. FKN docelowo będzie stanowiło zaawansowaną platformę wymiany informacji o działaniach, projektach, konferencjach, publikacjach, webinarach i innych formach podejmowanych przez organizacje studenckie o charakterze naukowym.
Obecnie przygotowujemy pakiet zmian, który już niebawem będzie dostępny poprzez stronę www.kolanaukowe.psrp.org.pl.
Działanie projektu zależy od rejestracji kół naukowych, dlatego prosimy o przekazanie wiadomości o forum kół naukowych i możliwości rejestracji koła naukowego (grafika w załączniku).
https://kolanaukowe.psrp.org.pl/zapisz-swoje-kolo-do-bazy-kol-naukowych
Aktualnie mamy zarejestrowanych ponad 500 kół naukowych. Będziemy na bieżąco Was informować o działaniach podejmowanych przez PSRP w ramach Forum Kół Naukowych 🙂

Solidarnościowy Korpus Wsparcia
Przypominamy o możliwości zgłoszenia się do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia. Poszczególne samorządy studenckie mogą zgłosić się do udziału w akcji “Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów” poprzez wypełnienie formularza znajdującego się tutaj: https://forms.gle/Ki8SWoJRpYyxvieE9
Wolontariusze mogą np. pomóc. poprzez zrobienie zakupów (na koszt seniora), wyprowadzenie psa, pomoc w załatwieniu spraw urzędowych w jego imieniu lub zwykłą rozmowę telefoniczną. Zachęcamy do dołączenia do inicjatywy!
Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://wspierajseniora.pl/

 

zapiszkolodobazy post