Dzień ten obfitował w wykłady szkoleniowe oraz prezentacje osób, które założyły działalność gospodarczą opowiadając o swojej drodze do sukcesu

W dniu dzisiejszym, tj. 15.11.2017 r. w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo – Technologicznym odbył się Pomorski Dzień Przedsiębiorczości. Dzień ten obfitował w wykłady szkoleniowe oraz prezentacje osób, które założyły działalność gospodarczą opowiadając o swojej drodze do sukcesu.

Pierwszym wystąpieniem był wykład, pt. Przedsiębiorczość droga do sukcesu”, który wygłosiły Prodziakan Wydziału Nauk Ekonomiczno – Społecznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Pani dr Beata Pawłowska i Kierownik Działu Promocji, Współpracy i Rekrutacji Marta Czermińska. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się, m.in. jakie predyspozycje powinna mieć osoba przedsiębiorcza, jak zostać przedsiębiorcą i jakie ryzyko związane jest z prowadzeniem działalności gospodarczej. Na następnym wykładzie Pan Leszek Sarnowski z Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego w Dzierzgoniu zaprezentował istniejące instrumenty finansowe dla przedsiębiorców. Zachęcał także do korzystania ze wsparcia w pierwszym etapie zakładania działalności. Pani Dyrektor KPPT Małgorzata Wodejko zaprezentowała możliwości Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego jako instytucji otoczenia biznesu. Mogliśmy też wysłuchać prezentacji młodych przedsiębiorców, którzy mając cel, zrealizowali go zakładając własną firmę. W dużej części pomogło im dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie. Opowiadali, jak przechodzili przez różne etapy tworzenia własnych firm. Bez wątpienia wskazówki te, były przydatne młodzieży obecnej na sali.