Pod koniec kwietnia odbyła się wizyta w ramach programu Erasmus+ Pani Prorektor ds. współpracy i rozwoju, dr Katarzyny Strzały-Osuch, prof. PSW do naszej partnerskiej uczelni – University of Raparin w Iraku. Miała okazję zarówno przedstawić naszą Uczelnię, jak i opowiedzieć o kształceniu na kierunku pielęgniarskim w Polsce i na PSW.

Świetna ekipa studentów pielęgniarstwa i wykładowców ??? bardzo aktywni młodzi ludzie, zarówno dziewczyny jak i chłopcy (tak, tak na sali pół na pół ☺️ kobiety i mężczyźni, czyli nie tak jak my – nie sfeminizowany zawód).

Była także niebywała okazja do zwiedzenia Wydziału Pielęgniarstwa – laboratoria, pracownie umiejętności pielęgniarskich, a także spotkać się ze studentami i wykładowcami. W Iraku pielęgniarki są na początku drogi, którą udało nam się przejść w Polsce, nie było łatwo, to wiadomo, ale dzięki pracy środowiska pozycja pielęgniarki jest dziś dużo lepsza/wyższa niż kilkanaście lat temu. Zaczynają walkę, nam nie pozostaje nic innego jak życzyć im powodzenia i podpowiedzieć kilka dobrych praktyk.

Pani Prorektor podczas mobilności miała także zaszczyt brać udział w Międzynarodowej Konferencji i wypowiadać się na temat przyszłości pielęgniarstwa, przyszłości w zakresie kształcenia i pozycji / rangi zawodu. Mamy nadzieję, że studenci Uniwersytetu Raparin dostrzegli możliwości, jakie stoją przed nimi w Europie i na świecie.