Uczestnicy International Week mają czas na pracę, ale także aktywności kulturalne

Drugi dzień International Week upłynął pod znakiem szkoleń i dyskusji, które dotyczyły programu Erasmus+. Uczestnicy dzielili się doświadczeniami swoich uczelni, a także poruszono kwestie nowych projektów m.in. z zakresu sportu. Przygotowaliśmy także quiz o Polsce, który po zaciętej walce wygrali goście z Kosowa, Algierii oraz Bośni i Hercegowiny.

Po rozmowach przyszedł czas na aktywności kulturalne, w ramach których nasi goście zwiedzili zamek w Kwidzynie. Przewodnik z Kwidzyńskiego Centrum Kultury Pan Adam Nosko w bardzo ciekawy sposób przybliżył naszym gościom historię zamku oraz naszego miasta.

Wieczorem kibicowaliśmy także kwidzyńskiej drużynie w piłkę ręczną MMTS Kwidzyn. Drużyna z Kwidzyna grała pierwszy mecz o 3 miejsce w PGNiG Superlidze. Było fantastycznie! Gorąca atmosfera powodowała, że mieliśmy świetne humory również dlatego, że nasza drużyna wygrała.

W środę uczestnicy International Week odwiedzili także zamek w Malborku.

Po południu przyszedł czas na warsztaty, które przeprowadzili dr Ewa Raniszewska, mgr Piotr Janiewicz oraz mgr Natalia Weliszczyńska. Na warsztatach odbyły się zadania integracyjne, mówiono o wspólnych wartościach w badaniach naukowych na całym świecie (według zainteresowań, zawodów, typów uniwersytetów i wydziałów) oraz przeprowadzono dyskusję dotyczącą zalet i wad wspólnych badań.