im. prof. Romana zarneckiego

 Szanowni Państwo,
w tym roku po raz trzeci zostanie przyznana Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego. To wyróżnienie dla autorów artykułów, które przyczyniają się do pogłębiania debaty o edukacji w Polsce. Podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie zwycięzcy otrzymają statuetkę oraz nagrodę finansową. Wysokość nagrody pieniężnej w każdej kategorii wynosi 10 000 złotych.

?Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego przyznawana jest w trzech kategoriach – publicystycznej, naukowej i specjalistycznej. Laureatami Nagrody są naukowcy, edukatorzy i dziennikarze piszący o edukacji merytorycznie, nieszablonowo, odpowiedzialnie i z zaangażowaniem podchodzący do tematyki polskiego szkolnictwa. Inspiracją do jej stworzenia była postać Romana Czerneckiego – nauczyciela, wykładowcy, dyrektora szkół, który całe życie poświęcił nauczaniu.

?Konkurs składa się z dwóch etapów: w pierwszym prace są oceniane przez recenzentów, a w drugim laureatów Nagrody wyłania kapituła, w której składzie zasiadają przedstawiciele Polskiej Akademii Nauki, Uniwersytetu Warszawskiego i organizacji społecznych. W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, nabór do konkursu potrwa➡️ do 30 czerwca. Kandydaci mogą zgłaszać swoje prace przez formularz umieszczony na stronie internetowej➡️ https://efc.edu.pl/programy/NagrodaCzerneckiego

?Więcej informacji na temat konkursu jest dostępnych na stronie www.efc.edu.pl/NagrodaCzerneckiego

104299426_3921093074631191_8886094550036428561_n.jpg