Szanowni Państwo, Drodzy Studenci
W rankingu World’s Best Hospitals 2021, organizowanym wspólnie przez Newsweek i firmę Statista, znalazły się najlepsze instytucje medyczne z 25 krajów. Ranking krajowy dostępny jest tutaj: https://www.newsweek.com/best-hospitals-2021/poland Ranking został opublikowany na stronie internetowej amerykańskiego Newsweeka oraz w drukowanym wydaniu amerykańskiego magazynu Newsweek. Newsweek i Statista opracowały złożoną metodologię, aby zapewnić jakość i wiarygodność rankingu. Do oceny wykorzystano trzy źródła danych:
  • rekomendacje z branży medycznej: międzynarodowa ankieta internetowa, w której wzięło udział ponad 70 000 lekarzy, kierowników szpitali i pracowników jednostek ochrony zdrowia;
  • doświadczenia pacjentów: ankiety mierzące satysfakcję pacjentów
  • medyczne wskaźniki efektywności: bezpieczeństwo pacjenta, środki higieny i jakość leczenia
Wśród wysoko ocenianych znalazły się, współpracujące z naszą Uczelnią szpitale:
22. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu 74.98% Elbląg

23 Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. 74.94% Gdańsk

24 Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Dr. Władysława Biegańskiego 74.45% Grudziądz

41 Szpital Specjalistyczny W Kościerzynie Sp. z o.o. 70.14% Kościerzyna
43 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka Sp. z o.o. 69.93% Słupsk
Wyróżnionym bardzo serdecznie gratulujemy, a naszych studentów dopingujemy do pracy w tak fantastycznych instytucjach medycznych!
worlds best hospital 2021