Wrześniowy Salon Maturzystów, organizowany przez Perspektywy, jest dla każdego rocznika maturzystów obowiązkowy. Tu bowiem „matura spotyka się ze studiami” – wykładom o tajnikach matury 2022 towarzyszy prezentacja ofert edukacyjnych uczelni i zasad przyjęć na studia w roku akademickim 2022/23. Tegoroczny Salon Maturzystów odbędzie się 16-29 września w całej Polsce – w postaci dziesięciu wydarzeń regionalnych ?

Tegoroczny Salon jest szczególnie ważny, gdyż do matury 2022 przystąpi ok. 270 tysięcy uczniów, którzy w przedostatniej klasie stracili prawie cały rok tradycyjnej nauki, a także kilka miesięcy w roku wcześniejszym. Nie ma cudów, aby nie odbiło się to na ich poziomie przygotowania do studiów ?

Partnerami Salonu są okręgowe komisje egzaminacyjne (OKE), kuratoria oświaty i wiodące polskie uczelnie. Patroni honorowi to minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Arkadiusz Mężyk. Pokazuje to wagę wydarzenia i jego systemowy charakter, wbudowany w kalendarz szkolny i akademicki.

Ze względu na groźbę „czwartej fali” pandemii, wrześniowy Salon Maturzystów zostanie przeprowadzony w formule online. Program merytoryczny obejmuje wykłady ekspertów maturalnych i porady doradców edukacyjno-zawodowych, a w wydzielonej części targowej na wirtualnych stoiskach zaprezentują się szkoły wyższe, w tym oczywiście POWIŚLAŃSKA SZKOŁA WYŻSZA – NIE MOGŁO NAS TUTAJ DLA WAS ZABRAKNĄĆ. Będzie możliwość interaktywnych spotkań ze studentami najpopularniejszych kierunków studiów.

Harmonogram Salonu Maturzystów 2021:

20.09 – Zachodniopomorski – czekamy z niecierpliwością

23.09 – Warmińsko-Mazurski – z myślą o naszej filii w Bartoszycach jesteśmy dla Was

24.09 – Pomorski i Kujawsko-Pomorski – jak zawsze, w myśl naszej misji – JESTEŚMY DLA STUDENTA!!

Zapraszamy serdecznie do udziału w Salonie Maturzystów – szczegółowe informacje i formularz zgłoszenia znajdują się na stronie www.salonmaturzystow.pl.