Drodzy Studenci i Pracownicy,
Powiślańska Szkoła Wyższa, reagując na bieżąco na obecną, kryzysową sytuację, zorganizowała dla Państwa pomoc psychologiczną dla osób w kryzysie.

spotkania z psychologiem odbędą się w następujących terminach o godzinie 17:30 :

Marzec:
02.03.2022
09.03.2022
16.03.2022

Kwiecień:
06.04.2022
20.04.2022

Maj:
04.05.2022
18.05.2022

Czerwiec
08.06.2022
22.06.2022

Kochani, obecna sytuacja kryzysowa dotyka nas wszystkich w większym lub mniejszym stopniu. Emocje i odczucia – każde z nich są ludzkie, nie bójcie się o tym mówić a jak nie chcecie to posłuchajcie psychologów, którzy postarają się wyjaśnić i pomóc Wam w obecnej sytuacji.

Widmo wojny, szczególnie gdy konflikt rozgrywa się w tak bliskim sąsiedztwie, skonfrontowane z naszą niezbyt odległą historią u większości osób powoduje duże napięcie, lęk i uczucie niepewności.

Te wszystkie emocje powodują, że części z nas może zagrażać przejście w stan emocjonalnego kryzysu. Jak sobie z nim radzić, racjonalnie przyjmować zalewające nas informacje i jak mądrze wspierać?

Psychologia kryzysu tłumaczy, w jaki sposób funkcjonuje ludzki umysł w stanie zagrożenia. Podwyższone napięcie emocjonalne powoduje wiele zmian w naszych możliwościach poznawczych. Mogą pojawić się trudności w skupieniu uwagi i przeciążenie informacjami. To wszystko wpływa na naszą zdolność do przetwarzania komunikatów, które otrzymujemy. W pewnym sensie kryzys, w którym się znajdujemy, jest jak samonapędzająca się maszyna.

Dlatego przeglądając setki informacji w sieci, polegaj na wiarygodnych i sprawdzonych źródłach. Jeśli źle reagujesz na zalew negatywnych informacji, nie spędzaj całego dnia na słuchaniu informacyjnych wydań programów. Pozwól sobie na odpoczynek od negatywnych bodźców, aby niepotrzebnie nie nakręcać spirali lęku.

W miarę możliwości staraj się podejmować działanie, które mogą ci pomóc uporać się z kryzysem emocjonalnym. W przypadku trwającego konfliktu na Ukrainie nawet symboliczne wsparcie i wyrażenie solidarności ma ogromną moc dla jej obywateli. Choć wiele osób krytykuje np. zmiany zdjęć profilowych w mediach społecznościowych, wbrew pozorom takie gesty mogą realnie pomóc – są symbolem wsparcia i empatii.

Choć nie da się ich zamienić na żołnierzy i pieniądze, potrafią dać siłę do walki z kryzysem, który w tej chwili przeżywa wielu zwykłych ludzi.

emergency.cdc.gov

Trzymajcie się Kochani, bądźcie dla siebie wsparciem, korzystajcie ze wsparcia psychologów PSW.