Mieliśmy przyjemność gościć Pana prof. dr. hab. Jana Konturka, przedstawiciela szpitala Elbe Kliniken w Stade koło Hamburga oraz Pani Elżbiety Młynarczyk właściciela firmy Kontarmed

W dniu wczorajszym w Powiślańskiej Szkole Wyższej mieliśmy przyjemność gościć Pana prof. dr. hab. Jana Konturka, przedstawiciela szpitala Elbe Kliniken w Stade koło Hamburga oraz Pani Elżbiety Młynarczyk właściciela firmy Kontarmed. Wizyta niezwykle udana, a zarazem stwarzająca ogromne możliwości dla naszych obecnych i przyszłych studentów.

Nawiązana współpraca pozwala naszych studentom na pracę w charakterze opiekuna osób starszych w okresie wakacyjnym w trakcie studiów w firmie Kontarmed, tym samym na naukę języka niemieckiego i zdobywania cennych doświadczeń praktycznych, aby po ukończeniu studiów móc podjąć pracę w Elbe Kliniken już w charakterze Pielęgniarki/Pielęgniarza. Droga kariery Pielęgniarki/Pielęgniarza w Niemczech, jak niezwykle szczegółowo opisał prof. dr hab. Jan Konturek to rzeczywiście ciekawy proces coraz większego wyspecjalizowania i zdobywania nowych kompetencji, a zarazem faktyczne “pięcie się” do góry w zakresie nie tylko merytorycznym, ale także finansowym.

Dodatkowo, dzięki podpisanym już niebawem umowom z firmą Kontramed oraz Elbe Kliniken nasi studenci będą mogli połączyć te wakacyjne wyjazdy z realizacją wyjazdów mobilnościowych w ramach programu Erasmus+. Pozwoli im to na sfinansowanie de facto całego okresu studiów już w momencie realizacji tylko jednego wyjazdu. Przy okazji stwarzając sytuację gwarantowanego zatrudnienia po ukończeniu studiów.

Informator Die Elbe Kliniken